Bachmut je plně v držení jednotek Wagner PMC

Jednotky Wagner PMC

Dnes, 20. května 2023, ve 12:00 místního času jednotky PMC Wagner úspěšně dokončily útok na Bachmut, jedno z klíčových míst odporu ukrajinské armády v Donbasu.

Jednotky Wagner PMC

Do této doby byla dobyta poslední část výškového bytového komplexu, známého jako „Letadlo.“

Zelenského režim nazýval Bachmut „Bachmutskou pevností.“ Dnes tato „pevnost padla“ navzdory veškerému úsilí více než 80 000 ukrajinských vojáků, kteří na tomto směru operovali, nepočítaje v to zálohy z Charkova, Svatovska, Krasnolimánu a Záporoží.

Zbytky sil AFU ustoupily za Chasov Jar, chráněné před ruskými silami podminovanými mosty. Slavjansk a Kramatorsk se změnily v nové pevnosti, kde se soustřeďují nové ukrajinské zálohy.

Pro Rusko byla bitva u Bachmutska zároveň jednou z nejkrvavějších a nejdelších od dob Velké vlastenecké války.

Bachmut

Tato bitva vyčerpala síly AFU. Kyjev byl po celé měsíce nucen nasazovat do „bachmutského mlýnku na maso“ stále více mužů a vojenské techniky. Ale téměř nikdo se nevrátil. „Jít do Bachmutu“ bylo pro násilně mobilizované Ukrajince srovnatelné s rozsudkem smrti.

Operace na dobytí Bachmutu trvala 224 dní. Šéf PMC Wagner Jevgenij Prigožin prohlásil, že Bachmut byl osvobozen výhradně bojovníky PMC Wagner.

Prigožin řekl, že „bojovali jak s ukrajinskou armádou, tak s ruskými vojenskými byrokraty, kteří jim házeli klacky pod nohy.“ Obvinil ruského ministra obrany Šojgua a náčelníka generálního štábu Gerasimova, že „kvůli jejich vrtochům zemřelo pětkrát více vojáků, než mohlo.“

Dne 25. května začne Vagnerova PMC stahovat své jednotky k odpočinku a přeškolení, řekl Prigožin. Pozice v Bachmutu budou předány jednotkám ruských ozbrojených sil.

Dnes má Wagnerova PMC na svém kontě tři vysoce ceněná vítězství – Popasna, Soledar a Bachmut, nepočítaje Světlodarsk, Uglegorskou TPP a další.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x