USA přesouvají trasy letů dronů dále od Krymu kvůli ruským hrozbám „protiopatření“

dron sestřelený v Černém moři

Po incidentu se zachycením dronu z minulého týdne, kdy se americký dron MQ-9 Reaper zřítil do Černého moře, Rusko opět varuje USA. Pentagon uvedl, že hodlá pokračovat v hlídkování na mezinárodním území, přestože Kreml tvrdí, že v rámci „zvláštní operace“ na Ukrajině uzavřel část vzdušného prostoru nad Černým mořem.

dron sestřelený v Černém moři

Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov v novém varování uvedl, že Moskva podnikne „protiopatření“ proti jakýmkoli dalším letům dronů USA nebo NATO nad těmito částmi Černého moře, kde došlo k incidentu se záchytem.

„Varujeme je před pokusy hrát si na nervy a zkoušet naši trpělivost,“ uvedl Rjabkov podle agentury RIA Novosti. Americký dron „se nacházel v zóně, kde jsme zavedli zvláštní režim spojený s prováděním vojenských cvičení,“ dodal.

Přislíbil, že suverenita a bezpečnost Ruska budou zajištěny „všemi dostupnými prostředky a že žádné americké bezpilotní letouny, ať už průzkumné, úderné, strategické nebo jakékoliv jiné neotřesou jejich odhodláním.“

Podle zdrojů citovaných CNN Pentagon změnil trasy svých bezpilotních letů dále od poloostrova Krym z obav, že další incident, jako byl ten z minulého týdne, by mohl vyvolat přestřelku s Ruskem:

Od srážky jednoho z ruských letounů s dronem MQ-9 Reaper minulé úterý však USA přesunuly své lety dronů dále od vzdušného prostoru obklopujícího Krymský poloostrov a východní části Černého moře.

Jeden z představitelů uvedl, že tyto trasy jsou součástí snahy „vyhnout se přílišné provokaci“, neboť Bidenova administrativa se nadále snaží vyhnout incidentu, který by mohl potenciálně přerůst v přímý konflikt mezi americkými a ruskými silami.

A dále:

Podle představitele budou lety bezpilotních letounů „prozatím“ pokračovat tímto způsobem, ale dodal, že již existuje „chuť“ vrátit se na trasy blíže k Ruskem ovládanému území.

Brzy budeme pravděpodobně svědky dalších sporů o vzdušný prostor v Černém moři a Rusko bude v reakci na to pokračovat v prosazování svých červených linií, možná opět silou, jako tomu bylo v případě dronu Reaper. Mezitím se Rusové údajně stále snaží získat sestřelený americký dron, který se údajně potopil ve velmi hlubokých vodách.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
1 rok před

Tak ďalej od Krymu, hm … a čo takto, keby to presunuli až k pobrežiu USA? To by bolo hádam najmúdrejšie!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x