Egyptský novinář nalezen mrtvý po odhalení luxusní vily patřící Zelenského rodině

Zelenského vila

Egyptský investigativní novinář, který odhalil nákup luxusní vily tchyní Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v El-Gouně, byl podle páteční zprávy listu El Mostaqbal nalezen mrtvý.

Nezávislý novinář Mohammed Al-Alawi v srpnu informoval o koupi vily Olgou Kijaško za 4,85 milionu dolarů a jako důkaz svých tvrzení zveřejnil údajné dokumenty. Zpráva vyvolala otázky ohledně korupce a zpronevěry Americké finanční pomoci Ukrajině ze strany rodiny Zelenských.

Al-Alawiho tělo bylo nalezeno ve městě Hurghada u Rudého moře a na těle byly nalezeny zlomeniny a modřiny. Příčinou smrti bylo krvácení do mozku v důsledku těžkého poranění mozku. Zpráva s odvoláním na zdroj rovněž prozradila, že novinář byl zbit skupinou lidí.

Obvinění odmítlo jak Ukrajinské velvyslanectví v Egyptě jako „Ruskou propagandu“, tak společnost Orascom Development, majitel letoviska El Gouna, vydala prohlášení, že zprávy jsou „zcela nepravdivé.“

„I přes veškerou péči, kterou věnujeme ochraně údajů o zákaznících a nezveřejňování jakýchkoli informací nebo podrobností o nich, po přezkoumání všech záznamů potvrzujeme, že neexistuje žádný záznam, který by naznačoval, že Zelenskyj nebo některý z jeho rodinných příslušníků vlastní v El Gouně jakoukoli nemovitost,“ uvedla.

V nedávném rozhovoru bratr zesnulého Ahmed Al-Alawi uvedl, že Mohammedovo vyšetřování bylo bratrovou první velkou prací, ale že po jeho zveřejnění začal dostávat výhrůžky smrtí. Uvedl také, že se policie domnívá, že šlo o atentát provedený Ukrajinskými agenty.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Drak
Host
Drak
5 měsíců před

Tento boj vyhrajeme, jen když budeme bojovat, ne žvanit. Jak bojovat? Tak jako oni. Ten novinář byl nalezen zbitý a mrtvý.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x