Moskva: Kyjev se neúspěšně pokouší zaútočit raketami na Rusko

Rakety S-200

Ruské ministerstvo obrany v pondělí potvrdilo, že Kyjev se 9. července neúspěšně pokusil zasáhnout cíle na Krymu, v Rostovské a Kalužské oblasti protiletadlovými raketami S-200.

Rakety S-200

„Dne 9. července letošního roku kyjevský režim podnikl neúspěšný pokus o zasažení cílů na Krymu, v Rostovské a Kalužské oblasti protiletadlovými raketami S-200 upravenými do úderné verze za účelem zničení pozemních cílů,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Čtyři ukrajinské balistické cíle byly zničeny 9. července, uvedlo prohlášení a dodalo, že dvě rakety S-200 byly zničeny prostředky protivzdušné obrany, zatímco další dvě podobné rakety byly potlačeny prostředky elektronického boje.

„Nedošlo k žádným ztrátám na životech ani ke škodám,“ poznamenalo ministerstvo.

Náčelník Generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerij Gerasimov vydal pokyn Hlavnímu ředitelství Generálního štábu ruských ozbrojených sil a také představitelům velitelského stanoviště společné skupiny, aby identifikovali místa skladování a výcviku, jakož i odpalovací pozice ukrajinských raket S-200 a podobných úderných zbraní a naplánovali jejich preventivní palebné zničení.

Gerasimov rovněž nařídil přijmout další opatření ke zlepšení ochrany objektů před leteckými údery v co nejkratší době, uvádí se v prohlášení.

V téže souvislosti generálplukovník Viktor Afzalov, náčelník hlavního štábu ruských vzdušně-kosmických sil, prozradil, že jedna z Kyjevem odpálených raket S-200 měla zasáhnout Krymský most.

„Systémy protivzdušné obrany zničily dvě rakety, které útočily na kerčský dopravní přechod a vojenské letiště Morozovsk v Rostovské oblasti,“ uvedl Afzalov ve zprávě pro Gerasimova.

V neděli Sputnik citoval šéfa Krymské republiky Sergeje Aksjonova, který uvedl, že Ruské systémy protivzdušné obrany úspěšně zachytily řízenou střelu v těsné blízkosti města Kerč na Krymu.

Aksjonov prostřednictvím Telegramu potvrdil, že síly protivzdušné obrany v oblasti Kerče raketu s plochou dráhou letu sestřelily, přičemž nebyly hlášeny žádné škody ani oběti na životech.

Již dříve v neděli náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maliar oficiálně přiznala odpovědnost Kyjeva za loňský bombový útok, jehož cílem byl v říjnu Krymský most, uvedl zpravodajský web Business Insider.

Na Telegramu Maliar uvedla, že Krymský most, známý také jako most přes Kerčský průliv, byl bombardován s cílem zablokovat ruské zásobovací linie.

Ukrajinská představitelka uvedla, že v sobotu uplynulo 273 dní od „prvního úderu“ na most, který byl proveden „s cílem rozbít logistiku Rusů.“

Ačkoli se ukrajinští představitelé dříve k odpovědnosti za bombový útok, při němž zahynuli čtyři lidé a který ruský prezident Vladimir Putin označil za teroristický útok, nepřihlásili, naznačili ji.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
9 měsíců před

Odklonit ukronacistické rakety na místo jejich startu.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x