Podle rumunského europoslance musí Ursula von der Leyenová kvůli podvodu s „vakcínou“ proti COVID-19 okamžitě odstoupit z funkce

Ursula von der Leyenová

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová musí podle rumunského europoslance Cristiana Terhese „okamžitě odstoupit“ kvůli své roli, kterou se podílela na podvodu na evropské veřejnosti, při němž byly vylákány miliardy dolarů na nákup obrovského množství „vakcín“ proti COVID-19.

Ursula von der Leyenová

Zákonodárce tento týden vystoupil s plamenným projevem, v němž požadoval, aby von der Leyenová okamžitě odstoupila ze své funkce poté, co Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) potvrdil, že bylo zahájeno vyšetřování nákupů vakcín proti COVID-19 v Evropské unii (EU).

Terhes, který patří ke skupině Evropských konzervativců a reformistů (ECR), vysvětlil, že „vzhledem k tomu, že její jednání je trestně vyšetřováno prokurátory EU“, nemá von der Leyenová ve své funkci co pohledávat.

Ačkoli von der Leyenová nebyla v oznámení EPPO výslovně jmenována, na základě okolností se všeobecně soudí, že na počátku operace Warp Speed komunikovala s generálním ředitelem společnosti Pfizer Albertem Bourlou o nákupu miliard injekcí s čínským virem za miliardy dolarů.

Několik dalších skupin, které dohlížejí na dodržování pravidel EU, již dříve vyjádřilo znepokojení nad tajnou komunikací mezi von der Leyenovou a Bourlou, kteří si údajně o tomto plánu psali. Tyto textové zprávy od té doby zmizely a mnozí chtějí vědět: kam se poděly?

„Ursula @vonderleyen musí odstoupit, protože její jednání je trestně vyšetřováno @EUProsecutor,“ napsal k této záležitosti na Twitteru Terhes.

„Podepsala smlouvy na nákup 4,6 miliardy dávek vakcíny proti COVID-19 v hodnotě 71 eur za jednu dávku, smlouvy, které stále nejsou plně zveřejněny pro veřejnost a poslance Evropského parlamentu. #UrsulaMustResign #EUCorruption.“

Ursula von der Leyenová zakoupila 10 dávek vakcín proti COVID-19 pro každého občana EU
Způsob, jakým byly smlouvy mezi von der Leyenovou a Bourlou uzavřeny, ukazuje na závažnou trestnou činnost, a proto EPPO zahájila důkladné vyšetřování.

„Ursula von der Leyenová musí okamžitě a bezpodmínečně odstoupit z funkce předsedkyně Evropské komise vzhledem k tomu, že její jednání je v současné době trestně vyšetřováno Úřadem evropského veřejného žalobce,“ dodal Terhes.

„EPPO právě před několika dny oznámila, že vyšetřuje způsob, jakým byly podepsány smlouvy mezi Komisí a výrobci vakcín.“

Když si spočítáte, kolik injekcí von der Leyenová od Bourla za evropské daně nakoupila, vyjde vám, že na každého občana EU připadá 10 dávek vakcín. A to podle Terhese „na základě smluv, které nebyly nikdy zveřejněny.“

„Takto byly zveřejněny smlouvy, které podepsala s farmaceutickými společnostmi,“ prohlásil Terhes během svého projevu před Parlamentem, zatímco držel v ruce dvě silně redigované stránky smlouvy o veřejné zakázce mezi Komisí a výrobcem vakcíny.

„Jak je to možné v Evropské unii, která je vyzývána k transparentnosti při nakládání s penězi lidí?“ ptal se Terhes.

Podle evropské ombudsmanky Emily O’Reillyové poukazuje výše zmíněná dohoda o zadávání veřejných zakázek mezi von der Leyenovou a Bourlou na „nesprávný úřední postup“, a to zejména proto, že se tak dělo prostřednictvím nesprávně uložených a pro veřejnost nedostupných textových zpráv.

Na zmíněné textové zprávy se nevztahovalo právo EU týkající se požadavku uchovávat všechny dokumenty v souladu s politikou, což znamená, že von der Leyenová se podle všeho dopustila závažného trestného činu.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Drak
Host
Drak
1 rok před

Ta ženská musí být zastřelena před veřejností a všichni komisaři.EU a europoslanci musí být osobně přítomni na největší možném sportovním stadionu.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x