CERN otestuje velký hadronový urychlovač během nadcházejícího zatmění Slunce

CERN_e

Vědci pracující na Velkém hadronovém urychlovači, který provozuje CERN, prozradili, že v době blížícího se zatmění Slunce 8. dubna bude urychlovač spuštěn k hledání skrytých částic.

Po dvouleté přestávce se největší a nejvýkonnější urychlovač částic na světě chystá rozbíjet protony a hledat neviditelné částice, které tajně pohánějí náš vesmír.

Velký hadronový urychlovač (Large Hadron Collider, LHC) tříští protony o sebe, aby je mohl rozbít a studovat subatomární částice v nich.

Podle teorií existuje 17 různých skupin částic a Evropská organizace pro jaderný výzkum, známá spíše jako CERN, potvrdila v roce 2012 existenci jedné z nich pomocí svého Velkého hadronového urychlovače (LHC).

Nyní tým po dvouleté hibernaci znovu spustil LHC v naději, že se mu podaří odhalit další záhady zejména temné hmoty.

Informuje o tom server InfoWars: Během zatmění příští měsíc se tým vědců pokusí prokázat existenci temné hmoty, která podle odhadů tvoří asi 28 % vesmíru, přestože ji nikdy neviděli.

Zatímco urychlovač LHC obvykle pracuje každý rok jeden měsíc, po jeho vypnutí během Evropské energetické krize v roce 2022 jsou to již dva roky, co byl v provozu.

Minulý týden vědci odhalili, že uvnitř urychlovače částic byla objevena struktura podobná „duchovi.“

Populární účet X „Concerned Citizen“ komentoval testování zatmění Slunce v CERNu a také poznamenal, že NASA během této události vypustí rakety pojmenované po Egyptském hadím božstvu.

Mise NASA, známá jako Atmospheric Perturbations around the Eclipse Path neboli APEP, dostala zkratku na počest „hadího božstva ze staroegyptské mytologie“, které bylo „nemesis slunečního božstva Ra.“

„Říkalo se, že Apep pronásledoval Ra a každou chvíli ho téměř pohltil, což mělo za následek zatmění,“ uvádí se na webových stránkách NASA.

Podle webu Ancient Egypt Online byl „Apep staroegyptský duch zla, temnoty a zkázy. Jako úhlavní nepřítel boha slunce Ra byl zlovolnou silou, kterou nebylo možné nikdy zcela porazit. Každou noc, když slunce putovalo podsvětím (nebo po obloze), naplnil vzduch jeho řev a on zahájil svůj útok.“

Projekt NASA má za cíl studovat, jak zatmění Slunce způsobující náhlý pokles slunečního světla ovlivňuje horní vrstvy zemské atmosféry.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post CERN otestuje velký hadronový urychlovač během nadcházejícího zatmění Slunce first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x