Nejvyšší důstojníci NATO včetně Polského generála zabiti Ruskými bombami na Ukrajině

nato

Vysoce postavení důstojníci NATO, včetně polského generála Adama Marczaka, byli zabiti ruskými bombami na Ukrajině, což signalizuje eskalaci konfliktu a vyvolává otázky ohledně role NATO.

Rusové ovládli hlavní město Bachmut ještě před zahájením ukrajinské protiofenzívy. Když se konflikt přesunul na jih a došlo k ukrajinské protiofenzívě, město Chasiv Jar zůstalo neobsazené.

O měsíc později, zřejmě v rámci pokusu o státní převrat, vpadl Jevgenij Prigožin, samozvaný hrdina Bachmutu, s částí svých Wagnerových žoldnéřů do Ruska, pravděpodobně na podporu masivní ukrajinské protiofenzívy.

Podle státní agentury TASS Tichomořská flotila ruského námořnictva potvrdila, že ruské válečné lodě vpluly do Rudého moře v návaznosti na ojedinělé incidenty, kdy na některá Čínská a Ruská plavidla zaútočili Hútíové.

Pozornost se přesunula od dobytí Bachmutu k událostem v Donbasu, k protiofenzívě a vnitřnímu nebezpečí Moskvy. Ruská armáda se držela stranou od Chasiv Jaru.

Chasiv Jar hrál v boji o Bachmut klíčovou roli. Sloužil jako zásobovací linie pro vojáky, kteří se střídali na Bachmutu, a pro ty, kteří tam byli převeleni.

Sloužila Ukrajinské armádě jako zásobárna potravin, munice a lékařské pomoci ve městě. Kromě toho Chasiv Jar sloužil jako velitelské centrum pro Ukrajinskou armádu i její Západní poradce.

Vzhledem k tomu, že Rusové 26. března úspěšně zničili šestipatrový hluboký velitelský bunkr v Chasiv Jaru, tato druhá role se v posledním březnovém týdnu znovu projevila.

Rusové tvrdí, že bunkr zasáhla jedna nebo více raket Iskander. Balistické rakety krátkého doletu, jako je Iskander, mají schopnost dosáhnout hypersonické rychlosti (Mach 5,9). Jsou vybaveny různými bojovými hlavicemi, jako například 1 000-1 500 kilogramů vážícími hlavicemi pro ničení bunkrů.

Podle Ruských zpráv se ve velitelském centru nacházeli vysoce postavení důstojníci NATO, z nichž někteří byli zabiti. Jedním z nich byl i brigádní generál Polské armády Adam Marczak.

Jeho smrt byla oznámena v Polsku a Polská armáda uvedla, že na vině byly „nevysvětlitelné přirozené příčiny.“

Další důstojníci NATO údajně utrpěli zranění nebo přišli o život při úderu v Chasiv Jaru, jak uvádějí různé kanály Telegraph. Tyto zprávy naznačují, že někteří ze zraněných byli hned poté odesláni do Polska k evakuaci. Kromě Marczaka není známa totožnost, hodnost ani státní příslušnost žádné z dalších obětí.

Navzdory silné obraně se mnozí pozorovatelé domnívají, že Chasiv Jar brzy připadne Rusům. Podle zpráv Ruské síly svádějí urputné boje, zatímco Ukrajinské jednotky se je snaží zahnat zpět, ačkoli jsou od města vzdáleny jen jeden nebo dva kilometry.

To, že se tak vysocí vojenští velitelé NATO nacházejí v blízkosti frontové linie Ruské armády, je neobvyklé. Jediným vysvětlením jejich přítomnosti je zoufalství: hluboký strach, že by Rusové mohli úspěšně prorazit a ohrozit veškerou obranu Ukrajiny druhého stupně, která je budována, aby zabránila Ruské armádě v postupu k Dněpru a případnému rozdělení Ukrajinských ozbrojených sil a ohrožení Kyjeva.

Chvíli se zdálo, že Rusové zahájí nový velký nápor. Jediné, o čem se pochybovalo, byl cíl Ruské operace. Někteří se domnívali, že jím bude dobytí Charkova, druhého největšího města na Ukrajině.

Ruská armáda může být vyslána k útoku na Charkov poté, co právě vyřadila část elektrické sítě ve městě. To by však představovalo vážný problém, protože dobývání měst je nákladný a zdlouhavý postup, který má vždy za následek velký počet obětí. Rusové právě ukončili čtyřměsíční boj o Avdijivku. Ve srovnání s Charkovem je Avdijivka malá.

Zdá se, že Rusové se nyní více zajímají o Chasiv Jar a jeho okolí a jsou blízko jeho obsazení. Je také zřejmé, že si ho Ukrajinci vysoce cení jako strategického aktiva vzhledem k tomu, že je obsazen výhradně elitními důstojníky NATO.

Cílem Oleksandra Syrského, nového Ukrajinského generálního vojenského velitele, a jeho „nového“ vojenského plánu je zdržet jakýkoli Ruský postup získáním času.

Ukrajinci za tímto účelem budují tankové pasti, zákopy a další opevněné obranné struktury. Současnými pokusy o útok na Krym a dělostřeleckými a bombardovacími útoky na Ruská města se Ukrajina pokouší Rusko současně odvrátit.

Výrazně se také zvýšil počet operací NATO v Černém moři, pravděpodobně na podporu Ukrajinských snah zasáhnout cíle v Rusku a na Krymu. Je však nepravděpodobné, že by diverzní taktika změnila základní povahu konfliktu nebo donutila Rusko využít své ozbrojené síly k ochraně svých životně důležitých zájmů na Krymu, v Donbasu nebo v Rusku.

Co se bude dít v Chasivu Jaru a zda se Ukrajincům podaří město udržet a zastavit Ruský útok, se pravděpodobně dozvíme v příštím týdnu či dvou. NATO bude muset přijít se záložním plánem, pokud toho nebude schopno, což může zahrnovat zahájení rozhovorů s Ruskem.

Poradci Amerického prezidenta Joea Bidena pro národní bezpečnost, kteří jsou zastánci vleklého konfliktu na Ukrajině, z toho nebudou mít radost. Olaf Scholz, Německý kancléř, tvrdí, že Rusové se v současné době do procesu nezapojují, ale prozradil, že mnoho anonymních členů NATO se již sešlo, aby projednali možnou vyjednanou dohodu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Nejvyšší důstojníci NATO včetně Polského generála zabiti Ruskými bombami na Ukrajině first appeared on Akta […]

Drak
Host
Drak
3 měsíců před

Nic lepšího, pro nás, se jim nemohlo stát.

jirik
Host
jirik
3 měsíců před
Reply to  Drak

mohli vydat přehled všech států, ze kterých tam byli NATO vojáci zlikvidováni!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x