Burkina Faso pozastavila činnost Francouzských médií za šíření falešných zpráv

fake news

Přechodná vláda Burkiny Faso pozastavila distribuci všech médií Jeune Afrique v zemi po zveřejnění článků diskreditujících národní armádu.

fake news

Přechodná vláda Burkiny Faso pozastavila od pondělí 25. září v zemi distribuci všech médií spojených s Francouzským zpravodajským deníkem Jeune Afrique, informovala stanice France 24 s odvoláním na oficiální prohlášení vlády.

Vláda tímto krokem reaguje na zavádějící článek propagující dezinformace s názvem „Napětí v armádě Burkiny Faso přetrvává“, který v pondělí zveřejnil deník Jeune Afrique.

Tato publikace následovala po předchozím článku na stejném webu, který byl zveřejněn minulý čtvrtek a v němž Jeune Afrique tvrdil, že „v kasárnách v Burkině Faso roste nespokojenost.“

„Tato účelová tvrzení, učiněná bez sebemenšího náznaku důkazu, nemají jiný účel než nepřijatelným způsobem zdiskreditovat národní ozbrojené síly a potažmo všechny bojové složky,“ uvádí se v prohlášení vydaném vládou.

Zatímco někteří respondenti v hlavním městě Burkiny Faso Ouagadougou uvedli, že stále mají přístup na internetové stránky Jeune Afrique, jiní se zmínili o potížích s připojením.

Rozhodnutí pozastavit distribuci časopisu Jeune Afrique v Burkině Faso přichází téměř rok poté, co se kapitán Ibrahim Traore převratem ujal moci, a v době rostoucích protifrancouzských nálad v regionu.

Začátkem tohoto měsíce se Burkina Faso rozhodla vyhostit vojenského atašé Francouzského velvyslanectví Emmanuela Pasquiera za podvratnou činnost.

Zdroj uvedl, že Pasquier a další zaměstnanci Francouzské vojenské mise v Ouagadougou dostali dva týdny na opuštění země, a dodal, že mise bude uzavřena.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
8 měsíců před

Mimo téma. Co dělají toxické nanotechnologie v naší krvi & jak je z těla dostat ven (CZ DABING).
https://www.facebook.com/roman.tomovcik1/videos/218158841013589

1
0
Would love your thoughts, please comment.x