WEF vítá „modely velkých dat“ a „nositelné senzory“ pro přehodnocení přístupu ke zdravotní péči ve světě

WEF

Světové ekonomické fórum (WEF) vysvětlilo, jak si představuje využití umělé inteligence a tzv. digitálního zdraví při definování zdravotní péče v budoucnosti.

WEF

V příspěvku na blogu na stránkách této skupiny se sídlem ve Švýcarsku píše Shyam Bishen z WEF, jehož pracovní pozice je „vedoucí oddělení formování budoucnosti zdraví a zdravotní péče“, o aktivitách, které mají „urychlit“ práci kolem zlepšování zdravotní péče.

A k tomu bude zapotřebí jak nasazení technologií, tak komplexní plán, jehož součástí by podle tohoto člena výkonné rady WEF měly být modely velkých dat, tele a prediktivní medicína a nositelné senzory a mnoho platforem a aplikací.

Příspěvek určený ke Světovému dni zdraví předkládá představy WEF o tom, jakým směrem se zdravotnictví ubírá, a vysvětluje zájem skupiny o toto téma jako její údajný zájem o blaho lidí a lepší dostupnost.

„Umělá inteligence“ je považována za hlavní součást této budoucnosti, konkrétně do roku 2035, jak je uvedeno ve zprávě WEF Global Health and Healthcare Strategic Outlook.

Tato technologie má být stále více integrována do prevence, monitorování a konzultací.

Pokud jde o WEF – neformální skupinu sdružující globální elity -, má také Platformu pro utváření budoucnosti zdraví a zdravotní péče určenou ke spolupráci s vládami a podniky, aby si přisvojila roli při definování a hledání způsobů „škálování“ řešení pro systémy zdravotní péče.

Některé z klíčových aktivit WEF jsou zde uvedeny jako podpora globálního poskytování vakcín, včetně přispívání k projektu COVAX (projekt aliance pro vakcíny GAVI, Koalice pro inovace v oblasti připravenosti na epidemie a Světové zdravotnické organizace, WHO).

Ve skutečnosti byla GAVI zahájena WEF a mezi další partnerství a spolupráce patří Davos Alzheimer Collaborative, spolupráce se společností Deloitte na vývoji „souboru nástrojů na podporu zákonodárců při vytváření úspěšných politik v oblasti technologií pro duševní zdraví“ atd.

WEF by si v této souvislosti také přál, aby bylo k internetu připojeno více lidí, a uvádí potřebu „silného“ sdílení dat, jakož i „bezpečnosti a zachování soukromí.“

A tak „akční plán“, jak jej předpokládá zpráva, vyžaduje krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé plánování a investice a „harmonizaci“ využívání dat a aplikací v celém zdravotnickém průmyslu na celém světě.

„Při pohledu do budoucna by nám modely velkých dat, telemedicína, prediktivní medikace, nositelné senzory a množství nových platforem a aplikací mohly pomoci přehodnotit způsob, jakým svět poskytuje, zpřístupňuje a řídí zdraví a zdravotní péči,“ uvádí se v příspěvku na blogu.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x