„Uděláme Evropu znovu velkou“ – Maďarsko odhalilo slogan svého předsednictví EU

Evropska Unie

Slogan Maďarska během jeho šestiměsíčního rotujícího předsednictví EU, které začíná 1. července, bude znít „Uděláme Evropu opět velkou“, uvedl v úterý ministr pro Evropské záležitosti János Bóka, když upřesnil priority země během jejího šestiměsíčního předsednictví.

„V Evropě jsou společnými výzvami válka v našem sousedství, odpoutání se od globálních konkurentů, křehká bezpečnostní situace, nelegální migrace, opoziční politika, dopady klimatických změn a procesy sebeobrany,“ uvedl Bóka.

Dodal, že rok 2024 je rokem tranzice v Evropské unii a Maďarské předsednictví musí ve spolupráci s nově ustaveným Evropským parlamentem a Evropskou komisí zajistit kontinuitu práce v rámci institucí EU a Evropské rady.

János Bóka uvedl, že Maďarská vláda vnímá rotující předsednictví jako příležitost, a dodal, že nejdůležitější je mír a bezpečnost v Evropě.

Maďarské předsednictví EU bude mít sedm priorit: nový Evropský pakt pro konkurenceschopnost, posílení Evropské obranné politiky, důsledná politika rozšiřování založená na zásluhách, řešení nelegální migrace, formování budoucnosti politiky soudržnosti, zemědělská politika EU zaměřená na zemědělce a boj proti demografickému poklesu.

Ministr Bóka zdůraznil, že důležitou součástí Maďarského předsednictví bude boj proti antisemitismu a podpora sportu a zdravého životního stylu s ohledem na Olympijské hry.

Na závěr ministr uvedl, že „úspěch Maďarského předsednictví znamená úspěch pro celou Evropu.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vedoucí Kolotoče
Host
Vedoucí Kolotoče
28 dní před

Orbán je borec, takto by měli mluvit všichni čeští politici!!!!

https://motherless.com/721ED5A

1
0
Would love your thoughts, please comment.x