Wimbledon zakázal ruským hráčům účast na turnaji

Daniil Medvedev

Tenisový turnaj ve Wimbledonu zakázal účast ruským a běloruským hráčům v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.

Daniil Medvedev

S odvoláním na „osobu obeznámenou s rozhodnutím“ uvádí Sportico, že hráči s těmito národnostmi nebudou mít povolen vstup na turnaj bez ohledu na jejich osobní pocity ohledně války.

Britský ministr sportu Nigel Huddleston navrhl, že Rusové by museli prokázat ideologický soulad se současným názorem na konflikt, aby se ho mohli zúčastnit.

„Potřebujeme nějaké potenciální ujištění, že nejsou příznivci Putina, a zvažujeme, jaké požadavky můžeme potřebovat, abychom se pokusili získat nějaké záruky v tomto smyslu,“ řekl Huddleston.

Tato možnost však nyní pravděpodobně zanikla a byl vydán přímý zákaz.

Toto rozhodnutí nahrazuje dřívější nařízení tenisových orgánů ITF, WTA a ATP, podle kterého se ruští a běloruscí hráči mohou i nadále účastnit turnajů, ale pouze jako neutrální hráči a bez národních barev.

Zákaz zabrání světové dvojce Daniilu Medveděvovi, loňskému vítězi US Open, startovat na Wimbledonu, který začíná 27. června.

Chybět budou také další ruští hráči z první třicítky Andrej Rublev, Karen Chačanov a Aslan Karatsev, stejně jako bývalá ženská světová jednička Victoria Azarenková a současná čtyřka Aryna Sabalenková.

Zákaz je v rozporu s prohlášením šéfa WTA Steva Simona, který minulý měsíc prohlásil, že jednotliví sportovci by neměli být trestáni za činy svých vlád.

„Nikdy nevíte, co může přinést budoucnost. Ale mohu vám říci, že jsme nikdy nezakázali sportovcům účast na naší tour v důsledku politických postojů, které může zaujmout jejich vedení,“ řekl Simon.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x