Von der Leyenová: EU oznámí 12. balíček sankcí proti Rusku

Ursula von der Leyenová

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve svém projevu k poslancům Ukrajinského parlamentu (Nejvyšší rady) potvrdila, že EU příští týden oznámí svůj 12. balíček sankcí vůči Rusku.

Šéfka EU uvedla, že nová omezení mají zahrnovat další zákazy dovozu a vývozu ve snaze posílit cenový strop pro ruskou ropu.

Aniž by poskytla další informace, dodala, že EU hodlá navrhnout nová „tvrdá opatření“ pro společnosti ze třetích zemí, které se současným sankcím vyhýbají, a že 100 ruských osob bude čelit i osobním sankcím.

„Příliš dlouho si mnozí v Evropě mysleli, že můžeme s Ruskem obchodovat a integrovat ho do Evropského bezpečnostního řádu. To se však nepodařilo. A nebude to fungovat, dokud bude jednání Ruska poháněno klamnými sny o impériu,“ prohlásila.

Von der Leyenová rovněž sdělila, že Brusel „bude i nadále vyvíjet maximální tlak na Rusko, dokud agrese neskončí a dokud na Ukrajině nebude obnoven spravedlivý a trvalý mír.“

Snižující se účinnost
Situace už není taková, jaká byla na začátku, protože mnoho členů EU s novými sankcemi nesouhlasí.

Jedním z nejvýznamnějších a nejvýraznějších by mělo být Maďarsko. Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto minulý týden v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti uvedl, že jeho země bude vetovat 12. sankční balíček EU, pokud bude zaměřen na ruský plyn, ropu nebo jadernou energii.

„Politika sankcí prostě nefunguje. Sankce mohou zasáhnout Rusko a mohou způsobit škodu Rusku, ale rozhodně způsobují velké škody Evropské ekonomice, Evropským zemím. A pokud politika sankcí způsobuje větší škody těm, kteří je zavádějí, ve srovnání s těmi, proti kterým byla namířena, jaký je pak důvod v ní pokračovat?“ zeptal se.

Podle Szijjarta budou proti jakémukoli omezování těch, kteří Maďarsku prokázali dobro, „zachraňují životy Maďarů, například tím, že nám umožnili nákup vakcín“, nebo přispívají k zásobování Maďarska energií.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x