Genocida: Izrael přiznává snahu způsobit v Gaze masové civilní oběti

Izraelská okupace

V údajných prohlášeních učiněných během „soukromých rozhovorů“ se svými partnery ve Spojených státech Židovský stát Izrael uvedl, že je ochoten zabít velké množství civilistů, aby porazil Hamás v Gaze.

Navzdory trvalé podpoře Izraele a jeho programu je okupant Bílého domu Joe Biden stále „kritičtější“ k přehnané reakci premiéra Benjamina Netanjahua na útok Hamásu ze 7. října, zejména nyní, kdy je v Gaze zjevná „humanitární krize.“

Deník The New York Times, který přinesl zprávu o „soukromých rozhovorech“, uvádí, že mezi zasvěcenými panuje obecné přesvědčení, že pravděpodobně dojde k obrovskému počtu civilních obětí, což je v pořádku, protože Izrael musí dokončit svou konečnou hru, kterou je úplné vyhlazení Gazy.

„Americkým představitelům bylo zřejmé, že Izraelští vůdci věří, že masové civilní oběti jsou přijatelnou cenou za vojenskou kampaň,“ uvedly Timesy a dodaly, že Izraelští představitelé se neustále odvolávají na „ničivé bombardování“ Hirošimy a Nagasaki za druhé světové války, aby ospravedlnili své pokračující válečné zločiny.

Když se právník a aktivista Steven Donziger dozvěděl o článku v Timesech a tvrzeních v něm uvedených, napsal na Instagram v podstatě to, že vše, co se nyní odehrává na světové scéně, dává ve světle těchto odhalení dokonalý smysl.

„To by mohlo pomoci vysvětlit masivní úmrtí civilistů a dětí, ke kterému v současnosti v Gaze dochází,“ napsal Donziger. „Tato mentalita by také mohla vysvětlit, proč Izrael právě shodil obrovskou bombu na hustě obydlený uprchlický tábor Džabalíja v Gaze a proč se zdá, že se zaměřil na civilisty.“

Ne všichni byli z článku v Timesech nadšeni, neboť list o tom, že Izrael chce zřejmě úmyslně ublížit civilistům v Gaze, pohřbil uprostřed článku, kde by ho někteří lidé mohli přehlédnout, to tvrdí Mehdi Hassan z MSNBC.

„Pokud něco, tak země po celém světě, zejména rozvojové země, se s rostoucím počtem mrtvých Palestinců vydávají opačným směrem,“ uvedly však Timesy. „Dokonce i Evropští spojenci Spojených států jsou v otázce Izraelské války rozděleni.“

Dokonce i ve Spojených státech, kde se tradičně těší největší podpoře Izraelský Sionismus, si mnozí uvědomují, že to, o co se Izrael snaží v Gaze, není nic jiného než genocida a etnická čistka celé skupiny lidí jen na základě jejich etnického původu.

Američtí představitelé, kteří jinak Izrael podporují, jsou dokonce znepokojeni a někteří z nich prohlásili, že Izrael „nemá žádné plány, co udělat s Gazou“ poté, co vojska Izraelských obranných sil (IDF) skončí s obsazením „části nebo celého území“, čímž mysleli celé pásmo Gazy.

Minulý týden Pentagon požádal Izrael, aby alespoň prozatím odložil zahájení velmi kontroverzní pozemní invaze. To poskytne USA více času na rozmístění protivzdušné obrany v Iráku i v Sýrii a také získá čas na další jednání o osvobození alespoň některých ze stovek rukojmích, které Hamás v Gaze stále zadržuje.

Všechny zprávy, které jsme dosud viděli, naznačují, že bojovníci Hamásu s těmito zajatci zacházejí mnohem lépe než IDF. Izraelka jménem Jasmin Poratová řekla bezprostředně po incidentu ze 7. října Izraelskému státnímu rozhlasu, že to byli vojáci IDF, kdo střílel a zabíjel Izraelské rukojmí, nikoli bojovníci Hamásu, kteří byli laskaví a dokonce dávali svým zajatcům jídlo a vodu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x