Systém sociálního kreditu je prostředkem kontroly elity

Systém sociálního kreditu

Duff Cooper, 1. vikomt Norwich, byl jediným britským ministrem, který odstoupil kvůli Mnichovské dohodě z roku 1938. Jeho autobiografie vyšla pod názvem Staří muži zapomínají.

Systém sociálního kreditu

Předpokládám, že to dělají, ale já si to pamatuji.

Vzpomínám si na dobu, kdy obchod, dokonce i velký obchod, fungoval na základě podání ruky bez smluv. Obchod tak mohl fungovat, protože lidé v té době měli dobrý charakter a integritu. Člověk, který se zpronevěřil podání ruky, v byznysu skončil.

Vyrostl jsem v době, kdy Amerika byla ještě Amerikou. Učili nás, že se člověk musí umět každé ráno podívat do zrcadla. To vyžadovalo, abyste byli pravdomluvní a čestní ve vztazích s ostatními.

Dnes se na sebe nemůžete podívat do zrcadla, pokud jste ke svému finančnímu prospěchu neokradli ostatní. Stačí si přečíst některou z knih whistleblowerů z Wall Street nebo vládních úředníků o tom, jak systém skutečně funguje.

Dnes, jak mi říkají právníci, ani železné smlouvy nedokážou ochránit obchod.

Vlády, které jsou konfrontovány s jiným než svým vlastním chováním, jsou frustrovány obtížemi při organizování lidí, kteří by podporovali vládní agendu nebo agendu jejích kontrolních agentů. Čína upevňuje kontrolu nad svým obyvatelstvem vytvořením „systému sociálního kreditu.“

Čínské obyvatelstvo je ve svém chování monitorováno. Čínský občan, který nesouhlasí s vládou, pije za volantem nebo projevuje jakékoli politicky či společensky nežádoucí vlastnosti a chování, dostane velmi nízké hodnocení, které mu znemožní vycestovat do zahraničí, navštěvovat univerzitu, používat veřejnou dopravu nebo jakékoliv omezení a trest, který se vláda rozhodne uložit.

Tento systém sociálního kreditu je v procesu zavádění v celém západním světě Je charakteristickým znakem Světového ekonomického fóra v Davosu a amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti. Většina amerických globálních korporací je jeho zastánci.

Systém sociálního kreditu vyžaduje, aby „občané“ byli podřízeni vládě. Takovým vládám se stále říká „demokracie“, ale občané v nich nemají žádný hlas. Všechny hlasy odlišné od narativu jsou zrušeny.

Myslím, že Spojené státy jako země tomu nemohou uniknout. Státy s polovědomou vládou, jako je Florida s guvernérem DeSantisem, mají šanci, ale minulé snahy států bránit svou ústavní autoritu proti invazivní federální vládě selhaly.

Všimněte si, že tyranský systém sociálního kreditu se snaží obnovit starý spolehlivý a předvídatelný charakterový systém, s tím rozdílem, že loajalita občana nespočívá v jeho charakteru, ale ve vládní agendě.

Prvním krokem k zavedení systému sociálního kreditu je získání kontroly nad médii. Toho bylo dosaženo za Clintonova režimu, kdy bylo šesti megaspolečnostem umožněno skoupit a soustředit v několika rukou 90 % původně nezávislých médií.

Dalším krokem je využití strachu – 11. září, Covid-19, Rusko – k tomu, aby vystrašené a důvěřivé obyvatelstvo souhlasilo se ztrátou své ústavní ochrany, aby „bylo v bezpečí.“

Jakmile se to podaří, neexistují žádná omezení pro ty, kdo mají moc. Ústava se stává dokumentem bez autority.

Přesně v tomto bodě se nyní nacházíme.

Autor: Paul Craig Roberts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x