Vladimir Putin: Západ je ochoten bojovat až do posledního Ukrajince

Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin na zasedání ruské bezpečnostní rady prohlásil, že západní země jsou zřejmě odhodlány bojovat až do posledního Ukrajince.

Vladimir Putin

„Vojenské vybavení samozřejmě může být dodáno dodatečně. Ale mobilizační rezerva není neomezená. A zdá se, že západní spojenci Ukrajiny se skutečně rozhodli bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince,“ podotkl Putin.

Agentura AFP dnes informovala, že britský ministr obrany Ben Wallace oznámil, že se kvůli rozporům mezi spojenci vzdává kandidatury na příštího šéfa NATO.

„K tomu nedojde,“ citoval Wallaceho list The Economist.

Poté, co Velká Británie sehrála hlavní roli při poskytování zbraní Ukrajině během války s Ruskem, usiluje o vedoucí postavení v NATO tím, že její ministr obrany bude zvolen šéfem aliance.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zoufale toužil po stíhačkách a opakovaně prosazoval moderní západní letouny, ale mezinárodní podporovatelé Kyjeva se tomu až donedávna bránili.

Několik spojenců NATO nabídlo výcvik ukrajinských pilotů v létání na letounech F-16. Americký prezident Joe Biden sdělil vedoucím představitelům skupiny G7, že Washington podpoří dodávky moderních bojových letounů včetně F-16 na Ukrajinu a podpoří úsilí o výcvik kyjevských pilotů, prozradil vysoký představitel Bílého domu.

Biden uvedl, že Spojené státy „podpoří společné úsilí s našimi spojenci a partnery o výcvik ukrajinských pilotů na stíhací letouny čtvrté generace, včetně letounů F-16, s cílem dále posílit a zlepšit schopnosti ukrajinského letectva“, sdělil oficiální představitel.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ma.ni.
Host
ma.ni.
1 rok před

A ti naši vlastizrádci v řadách politiků jsou schopni si furt půjčovat a půjčovat prachy z EU.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x