Není žádná Ukrajinská krize

Ukrajinská krize

Úkolem amerických médií není objektivní žurnalistika. Jejím úkolem je podporovat oficiální příběh. V současné době existují dva hlavní příběhy: očkování je nezbytné pro kontrolu Covidu a Rusko se chystá napadnout Ukrajinu. Tento článek je o tom druhém.

Ukrajinská krize

Po Bloombergu, New York Times, CNN je nyní na řadě Washington Post, který blekotá falešnou zprávu. Oficiální příběh o Ukrajině je takový, že ruská invaze na Ukrajinu je nevyhnutelná, „již zítra“, abychom použili slova Bidenova poradce pro národní bezpečnost.

K žádné takové invazi nedojde. Otázkou je, proč se Bidenův režim zahnal do kouta? Když k žádné invazi nedojde, bude Washington vypadat velmi hloupě. Je možné, že Washington vznáší obvinění z invaze, aby zablokoval Nord Stream 2. To by však poškodilo Evropu, nikoli Rusko.

Žádná krize se nekoná. Kdyby krize skutečně nastala, Washington a NATO by se snažily připravit víc než jen symbolické rozmístění vojsk.

Ruský postoj je také obtížně pochopitelný. Rusové vidí krizi v tom, že Washington nesouhlasil s tím, aby Ukrajina nevstupovala do NATO a aby se NATO dále nerozšiřovalo. To je však jen odmítnutí, které si zachovává tvář. Ve skutečnosti dalo Rusko zcela jasně najevo, že členství Ukrajiny v NATO nedovolí. Washington tento vzkaz pochopil a nemá v úmyslu Ukrajinu do NATO umístit. Washington si zachovává tvář tím, že si nárokuje právo, které se nikdy neodváží využít. Již nyní Washington přesunul členství Ukrajiny v NATO do vzdálené budoucnosti. Jinými slovy, je to pouze možnost v nějaké vzdálené budoucnosti. Ukrajina ví, že ji Západ opustil, a proto se dohodne s Ruskem.

Naléhání Kremlu na podepsání vzájemné bezpečnostní dohody nedává smysl. Jestliže slovo Washingtonu dané Gorbačovovi, že se NATO nepohne ani o píď na východ, není dobré, nebyl by dobrý ani podpis Washingtonu. Rusko si ostatně myslelo, že situaci na Ukrajině vyřešilo již před lety, když získalo podpisy pod Minskou dohodou, ale podpisy nic neznamenaly a dohoda nebyla realizována.

Podívejte se na to takto: Pokud skutečně dojde ke krizi a pravděpodobné ruské invazi na Ukrajinu, Washington jí může zabránit tím, že se dohodne na vyloučení Ukrajiny z NATO.

Nebo může Rusko zabránit tomu, aby Ukrajinci vyvolali krizi tím, že Rusy z Donbasu znovu začlení do Ruska. Ani Ukrajinci nejsou tak hloupí, aby zaútočili na ruské území.

Rusko má v Evropě drtivou vojenskou převahu. Kreml žádné dohody nepotřebuje, a kdyby je měl, nemohl by jim věřit. Stačí, aby Kreml veřejně prohlásil, že Rusko bude považovat členství Ukrajiny v NATO za vyhlášení války a podnikne nezbytné kroky k ukončení této hrozby. Soukromě stačí, aby Kreml řekl Polsku a Rumunsku, že americké raketové základny na jejich území musí zmizet. Tečka. Žádná diskuse. Může to udělat tak tiše a tak, jak si přeje, ale musí opravdu zmizet.

Rusko tím dosáhne svého cíle a Pobaltí a ostatní země pochopí, o co jde.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x