Rakouská ministryně obrany: NATO překročilo červenou čáru

vojaci

Rakouská ministryně obrany Klaudia Tannerová prohlásila, že Západní sponzoři Ukrajiny překročili červenou čáru, když umožnili Kyjevu použít své zbraně k úderům na cíle v Rusku.

V rozhovoru pro Die Presse Tannerová řekla: „Červená čára byla překročena,“ odpověděla na otázku ohledně povolení USA, Francie a Německa použít jejich zbraně k úderu na území Ruska.

RT uvádí: Několik členů NATO v posledních týdnech otevřeně podpořilo použití výzbroje Západní výroby pro přeshraniční údery proti Rusku, údajně v omezené míře. Západ trvá na tom, že stále není stranou konfliktu, a pouze podporuje snahu Kyjeva zdržet Ruský postup do Charkovské oblasti, který Moskva zahájila, aby posunula linii dotyku od hranic a zabránila tak dalším Ukrajinským útokům na Ruské civilisty.

„Byla překročena červená čára,“ odpověděla Tannerová na otázku, co říká na to, že USA, Francie a Německo udělily povolení k použití svých zbraní při přeshraničních úderech. Když se tazatel zeptal, jak jinak by Kyjev mohl zdržovat Charkovskou operaci, Rakouská ministryně obrany odpověděla, že „jako vojensky neutrálnímu státu nám nepřísluší soudit.“

Tannerová dodala, že ji alespoň „těší, že generální tajemník NATO Jens Stoltenberg objasnil, že NATO na Ukrajinu vojáky nepošle.“

Na tiskové konferenci Stoltenberg uvedl, že vojenský blok vedený USA nemá v plánu vyslat na Ukrajinu pozemní síly. Navzdory tomu Francouzský prezident Emmanuel Macron v pátek oznámil, že je téměř připraven dokončit mezinárodní koalici, která oficiálně vyšle Západní vojenské „instruktory“ k výcviku vojáků na Ukrajině.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Rakouská ministryně obrany: NATO překročilo červenou čáru first appeared on Akta […]

trackback

[…] Rakouská ministryně obrany: NATO překročilo červenou čáru […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x