Lavrov: Zelenskyj selhal jako „nástroj“ Západu proti Rusku

Sergej Lavrov

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je podle Ruského ministra zahraničí opět předmětem kontroly, protože nedokázal udělat to, co od něj Západ očekával.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pátek tlumočil, že Zelenskyj nedokázal ztělesnit roli „nástroje“ Západu k sabotování Ruské bezpečnosti, historie a kultury.

Během své návštěvy Běloruska na tiskové konferenci Lavrov uvedl: „Určité potíže již vznikají jak v Evropě, tak ve Spojených státech, pokud jde o hledání volných prostředků pro další podporu Zelenského režimu, který zjevně nesplnil očekávání, aby sloužil jako nástroj k podkopávání Ruské bezpečnosti, k likvidaci naší společné historie, kultury a všeho Ruského na území, které tento režim nadále ovládá.“

Podle Lavrova jistý šéf „velmi známé Západní země“ mezi několika vysokými Západními představiteli v poslední době třikrát různými kanály vyzval Rusko, aby se připojilo k jednacímu stolu a řešilo válku na Ukrajině a přehodnotilo otázku Evropské bezpečnosti.

„Slyšíte hodnocení střízlivě uvažujících politiků v NATO a Evropské unii. Lepší pozdě než nikdy. Je načase, aby si uvědomili naprostou zbytečnost války, kterou začali rukou Zelenského režimu proti Rusku,“ pokračoval.

„Zbabělý ústup od jednání“
Západ, konkrétně Americký ministr zahraničí Antony Blinken a šéf zahraniční politiky Evropské unie Josep Borrell, byli na začátku tohoto měsíce rovněž obviněni z toho, že „zbaběle“ odmítli jednat s Ruskem.

RT citovala Lavrova, který prohlásil, že Borrell i Blinken předčasně opustili summit OBSE v důsledku toho, že se báli vést otevřený dialog s Ruskem, jak řekl novinářům Blinken, který z akce „utekl.“

Lavrov dále poznamenal, že některá místní média se snaží vrhnout stín na Rusko tím, že zveřejnila fotografii účastníků summitu, na níž Lavrov zjevně chybí, aby se pokusila přesvědčit svět, že Rusko je izolováno kvůli válce na Ukrajině.

Měsíc předtím se Lavrov vyjádřil, že Západ považuje Zelenského desetibodový „mírový vzorec“ za jediné mírové řešení pro Ukrajinu, přestože je absolutně „nerealizovatelný.“

Naznačil, že „všichni chápou“, že Zelenského vzorec je „absolutně nerealizovatelný“, a vysvětlil, že nikdo na Západě nechce „vážně“ projevit pochopení pro krizi. Diplomat proto poznamenal, že otázka bude „vyřešena na bojišti“, neboť to je to, co si oni přejí.

Dodal také, že Rusko je připraveno k jednání, ale „nebude brát v úvahu žádné návrhy na příměří“, které by znamenaly, že Rusko bylo podvedeno.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x