USA vnímají Ukrajinu jako „aktivní a vydatnou příležitost pro vojenský výzkum“

armáda

Američtí představitelé v rozhovoru pro Washington Post popsali, že probíhající válka na Ukrajině poskytuje Washingtonu dostatek informací o Ruských strategiích vedení války. Zpráva přichází v době, kdy se Kyjev snaží nasadit dostatek sil, aby zabránil Moskvě v obsazení dalších území.

„Válka zůstává pro Americké vojenské plánovače aktivní a vydatnou příležitostí k výzkumu, když se dívají do budoucnosti,“ uvedl Post. Vysoce postavený představitel obrany vysvětlil: „Ponořili jsme je do tohoto konfliktu, abychom se ujistili, že chápou jeho důsledky pro vedení války.“ Druhý představitel listu řekl, že válka na Ukrajině bude „trvalým zdrojem.“

Zatímco informace získané pro válku mohou Washingtonu prospět, Kyjev na bojišti prohrává. Podle vojáka, který utekl z Avdijivky a hovořil s agenturou Associated Press, měli Rusové přesilu pět ku jedné. Kromě toho byly při dobývání města Ruskými silami zabity nebo zajaty stovky Ukrajinských vojáků.

Agentura AP navíc vysvětlila, že nedostatek lidských zdrojů vylučuje vojenské operace. Agentura uvádí: „Ukrajinští velitelé říkají, že nemají dostatek vojáků k zahájení ofenzivy a sotva dost na to, aby udrželi pozice uprostřed sílících Ruských útoků.“

Kyjev se snaží získat nové vojáky a Ukrajinci dělají, co mohou, aby se vyhnuli odvodům. Jeden z Ukrajinců, který hovořil s agenturou AP o stále agresivnější branné politice Kyjeva, si posteskl: „Je to pocit, že vás každý chce hodit do mlýnku na maso.“

Washington a jeho partneři v NATO vnímají Ukrajinu jako zástupnou válku, která má oslabit Rusko. Ačkoli administrativa Joea Bidena tuto politiku propagovala jako politiku „pro Ukrajinu“, zemi vážně poškodila.

V prvních měsících války Kyjev téměř dosáhl dohody s Moskvou o ukončení konfliktu a Ruské síly by se stáhly na linie před invazí. Washington a Londýn však tlačily na Ukrajinské vedení, aby od diplomatické cesty upustilo.

Od té doby Rusko anektovalo čtyři Ukrajinské oblasti a postupuje v klíčových oblastech podél fronty. Ukrajina se snaží vyzbrojit své síly a utrpěla 500 000 ztrát. V poslední době se válka vystupňovala do útoků na města, přičemž Ukrajina utrpěla značné škody na infrastruktuře.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
4 měsíců před

Zatím USA a Západ všechno na Ukrajině podělal. Vítězství patří svaté Rusi a velkému bohatýru Vladimíru Putinovi.

Drak
Host
Drak
4 měsíců před

USA jsou velké, koncentrované, podlé, zlo..

2
0
Would love your thoughts, please comment.x