Smrt Alexeje Navalného a zajímavé dobře načasované náhody

Alexej Navalnyj

Existuje propaganda z pověření a propaganda z opomenutí, přičemž ta první často slouží k zakrytí té druhé. Zásadní je načasování.

Je zřejmé, že Americký prezident Joseph Biden, jeho Britští spojenci z NATO a Izraele a jejich korporátní mediální mluvčí potřebují dosáhnout velkého propagandistického vítězství. Prohrávají válku na Ukrajině, celý svět je odsoudil za genocidu v Gaze a vládnou rozpadajícímu se impériu. Politický život Bidena a Netanjahua je vážně ohrožen. A tak právě rozjeli propagandistické tiskové úsilí na plné obrátky, jehož cílem je zakrýt jejich prohry. Každému, kdo dokáže používat logiku, by mělo být naprosto jasné, o jaké načasování jde.

Významný Francouzský odborník na propagandu a techniku Jacques Ellul před lety napsal, že propaganda „není dotek kouzelného proutku. Je založena na pomalé neustálé impregnaci. Vytváří přesvědčení a shodu prostřednictvím nepostřehnutelných vlivů, které jsou účinné pouze neustálým opakováním.“

Jakmile je však tato půda dlouhodobě vytvořena – jako tomu bylo v případě neustálé protiruské hysterie vůči Putinovi a podpory Izraelské Sionistické politiky -, lze ji intenzivně vystupňovat za naléhavých okolností, kdy je dlouholetý narativ v ohrožení, jako je tomu nyní.

Jakmile bylo v pátek 16. února 2024 oznámeno úmrtí Ruského disidenta Alexeje Navalného v Ruském vězení, okamžitě následovala kaskáda protiruských prohlášení, jejichž cílem bylo nejen pokračovat v démonizaci Ruska a jeho prezidenta Vladimira Putina, ale zároveň posloužit i jiným účelům.

Jedním rázem zmizela v paměťové díře klidná lekce dějepisu o Ukrajině, Rusku a USA/NATO, kterou Putin právě prostřednictvím Tuckera Carlsona přednesl světu, neboť Biden bez jakýchkoli důkazů prohlásil, že za smrt Navalného může „Putin a jeho hrdlořezové“ a Putinova „brutalita.“

To je samozřejmě opakování falešných obvinění bez důkazů vedených proti Rusku za dřívější otravu Navalného, Skripalových (od té doby zmizelých britskou vládou), Alexandra Litviněnka a dalších.

Krátce poté Zelenskyj při svém loutkovém vystoupení na Mnichovské bezpečnostní konferenci – v sobotu 17. února, den po oznámení Navalného smrti – s tehdejší vdovou po Navalném prohlásil, že je „zřejmé“, že Navalného zabil Putin, zatímco Biden prosazoval více peněz na k záhubě odsouzenou válku Ukrajiny proti Rusku. Válku USA a NATO, kterou USA od počátku vyvolaly svým agresivním vojenským tažením k Ruským hranicím a Ukrajinským státním převratem v roce 2014, který svrhl pro-Ruského vůdce a připravil půdu pro vpád Ruska na Ukrajinu v únoru 2022. To, že Putin Carlsonovi tato zřejmá fakta sdělil a zároveň mu lstivě zmínil, že chápe, že se Carlson kdysi pokoušel přidat k CIA, je nyní pro většinu lidí na Západě historie ztracená za titulky novin, pokud vůbec kdy byla něčím víc.

To vše se odehrálo v době, kdy Rusko prorazilo Ukrajinskou obranu a dobylo město Avdějevka, o které se dlouho vedly spory. S každým dalším dnem je zřejmé, že Bidenova válečná strategie na Ukrajině je strategií zoufalého politika na lopatkách a že Putin Americké zoufalce a jejich Evropské poskoky z NATO zcela přelstil. MSM raději naznačují opak, že naděje je hned za rohem, pokud pošleme další miliardy dolarů a zbraní a pokud s pomocí našich Britských přátel přeneseme válku dále na Ruské území a budeme riskovat jadernou konfrontaci. Jsme však v propagandistické válce o myšlení Západní veřejnosti.

Většina zbytku světa už prokoukla směšné titulky MSM, které se používají k oblbování veřejnosti, že Rusko je velkou hrozbou pro světový mír a stabilitu. Stejně jako předchozí lži v rámci kauzy Rusko, i tato probíhající lež, která se časově shoduje se smrtí Navalného, je načasována tak, aby odvedla pozornost veřejnosti od klíčových probíhajících záležitostí.

Zítra a ve středu proběhne u Britského soudu poslední odvolání Juliana Assange, které má zabránit jeho vydání do Spojených států. Biden chce, aby byl tento novinář stíhán za práci, kterou MSM nedokázal udělat: Odhalit fakta o bezohledné Americké mašinérii na zabíjení. Ale kvůli humbuku kolem Navalného se absolutní pokrytectví ohledně mučení a věznění nevinného a statečného Assange stalo druhořadým a „nepodstatným.“ Jak bylo zamýšleno, stalo se to nyní vedlejší myšlenkou, protože titulky mainstreamových médií posedlých Ruskem nepřetržitě proudí. New York Times, klíčový propagandistický orgán Bidenovy administrativy a deep state, právě dnes píše, že „Závažnost hrozeb prezidenta Putina nyní dochází i Evropě“ a „Vdova po Navalném slibuje, že bude pokračovat v práci opozičního vůdce.“ To jsou typické výlevy Timesů. Stejně jako včerejší titulek jeho článku v Magazínu „Marilyn Robinsonová [spisovatelka a přítelkyně Baracka Obamy] považuje Bidena za dar od Boha.“

Nemyslím si, že by s tím Palestinci souhlasili, ale na druhou stranu i jejich vyvražďování Izraelem za asistence USA – jen v Gaze bylo dosud zabito více než 29 000 Palestinců – a nadcházející invaze IDF do Rafáhu byly také odsunuty na zadní stránky nebo nikam kvůli propagandě o Navalném a Rusku.

Nebudu se zmiňovat o Ruských volbách v polovině března, které by do toho všeho mohly případně zasáhnout, protože nám všem bude povinně a včas sděleno, že zlý zabiják Putin je diktátor, ignorant, bezohledný – doplňte si vlastní přídavná jména – a nepochybně se snaží zfalšovat férové a rovné listopadové prezidentské volby v USA – pro někoho, stejně jako to udělal v roce 2016.

Nezmíníme ani článek Davida Sangera a Juliana Barnese v NY Times ze 17. února, že „USA se obávají, že by Rusko mohlo umístit jadernou zbraň do vesmíru.“

Všichni vědí, že Rusové si pro nás přijdou, jako vždycky. Pravděpodobně zabili JFK, že?

Je snadné sledovat, jak tato propagandistická erupce krouží po internetu jako pomalovaní poníci na kolotoči. Nebude čas se zastavit a přemýšlet, pozastavit se; zeptat se, co se to sakra děje? Poníci se budou potácet a pohupovat a vám se z toho zatočí hlava.

Pro další potvrzení těchto faktů si přečtěte bystrý článek politického analytika Gilberta Doctorowa o tom, jak Turecká televizní stanice TRT World odmítla zveřejnit rozhovor, který s ním udělala. Doctorow tvrdí, že Navalného zabila Britská rozvědka. Z nějakého důvodu by se o tom podle TRT nemělo mluvit.

Ať už má Doctorow pravdu, nebo ne, jen velmi hloupý člověk by si mohl myslet, že Putin nechá Navalného zabít. Nemůže tím nic získat a všechno ztratit. Přesto MSM a jejich vládní nadřízení považují většinu lidí za velmi hloupé, a tak se je snaží bombardovat zjevnou propagandou z pověření i opomenutí.

Tento příběh jsme již slyšeli.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x