USA konečně přiznaly, že Ukrajina bombardovala jadernou elektrárnu v Záporoží

Záporožská jaderná elektrárna

Nejmenovaní američtí představitelé podle deníku New York Times přiznali, že výbušniny odpálené proti ukrajinské jaderné elektrárně v Záporoží odpálila ukrajinská vláda, nikoliv vláda ruská, a navíc tito představitelé jasně uvedli, že ukrajinské útoky proti elektrárně jsou klíčovou součástí plánu Ukrajiny vyhrát válku proti Rusku, kterou podporují a radí jí Spojené státy, na ukrajinských bojištích za použití ukrajinských vojáků.

Záporožská jaderná elektrárna

Záporoží je ukrajinské město, které se nachází na území kontrolovaném Ruskem, a strategií Ukrajiny je zničit schopnost elektrárny fungovat, aby oblasti kontrolované Ruskem již nemohly využívat výroby elektrické energie z této elektrárny. Podle deníku New York Times pomohla ukrajinské vládě s tímto plánem vláda Spojených států.

Tuto informaci Timesy pohřbily, a to z 85 % v reportáži o 1 600 slovech, kterou zveřejnily 13. září pod názvem „Kritický moment za rychlým postupem Ukrajiny“, v níž se uvádí: „Nakonec se ukrajinští představitelé domnívají, že jejich dlouhodobý úspěch vyžaduje pokrok v původních cílech v zavržené strategii, včetně znovuzískání jaderné elektrárny v Záporoží, odříznutí ruských sil v Mariupolu a zatlačení ruských sil v Chersonu zpět za řeku Dněpr, uvedli američtí představitelé.“

Když inspektoři MAAE dorazili 1. září do elektrárny po dlouhé době, kdy se tam snažili dostat, aby ji zkontrolovali, ale ukrajinská vláda jim v tom bránila, a MAAE začala dodávat zprávy o tom, co v elektrárně zjistila, zatím se nikdo nezmínil o tom, která z obou válčících stran bomby do elektrárny odpalovala. Dokonce i když MAAE 9. září nadepsala „Prohlášení generálního ředitele o vážné situaci v ukrajinské Záporožské jaderné elektrárně“ a oznámila, že schopnost elektrárny fungovat „byla zničena ostřelováním rozvodny městské tepelné elektrárny, což vedlo k úplnému výpadku proudu“ v celém regionu, a že to je naprosto nepřijatelné.

„Nemůže to vydržet.“, a na závěr uvedli, že „naléhavě vyzývají k okamžitému zastavení veškerého ostřelování v celé oblasti“, aniž by se zmínili o tom, která z obou stran střílela do elektrárny, aby ji vyřadila, a která z obou stran střílela ven z elektrárny, aby ji ochránila před přicházející palbou.

Dříve bylo známo pouze to, že město Záporoží bylo a je pod ruskou kontrolou od 4. března. V důsledku toho všechna zpravodajská média a reportéři věděli, že (od té doby, co bylo Rusko uvnitř a Ukrajina venku) Rusko brání elektrárnu a Ukrajina na ni útočí, ale dokud „američtí představitelé“ nepustili v této reportáži na světlo skutečnost, že tomu tak tam skutečně bylo, žádné západní zpravodajské médium tuto skutečnost dříve nezveřejnilo – dokonce ji ani nepohřbilo v reportáži.

Ačkoli tedy nic v tomto ohledu ještě nelze považovat za oficiální nebo neutrální, bez strachu nebo skutečného úmyslu lhát, nakonec je v této zprávě z New York Times přinejmenším zakopáno prohlášení, které pochází od „amerických představitelů“, kteří tvrdí, že tomu tak je, a Timesy tam také uvádějí, že toto „ostřelování“ této elektrárny je důležitou součástí společného americko-ukrajinského plánu na porážku Ruska na Ukrajině.

Je to součást téhož generálního plánu, který vláda USA doporučila ukrajinské vládě a který zahrnoval i nedávné úspěšné znovudobytí Ukrajinou Ruskem kontrolovaného území v blízkosti velkého ukrajinského města Charkov, jehož znovudobytí Ukrajinou je rovněž zahrnuto v tomto generálním plánu. Obě operace – ostřelování jaderné elektrárny i znovuzískání území u Charkova – byly podle New York Times součástí tohoto generálního plánu.

Zpráva Timesů tvrdí, že:

Ukrajinští velitelé, kteří se dlouho zdráhali sdělit podrobnosti o svých plánech, se začali více svěřovat americkým a britským zpravodajským pracovníkům a žádat je o radu. Jake Sullivan, poradce pro národní bezpečnost, a Andrij Jermak, hlavní poradce pana Zelenského, podle vysokého úředníka administrativy několikrát hovořili o plánování protiofenzívy. Generál Mark A. Milley, předseda sboru náčelníků štábů, a vysocí ukrajinští vojenští představitelé pravidelně diskutovali o zpravodajské a vojenské podpoře.

A v Kyjevě pokračovala spolupráce ukrajinských a britských vojenských představitelů, zatímco nový americký atašé pro obranu, brigádní generál Garrick Harmon, začal denně zasedat s nejvyššími ukrajinskými důstojníky.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] a radí jí Spojené státy, na ukrajinských bojištích za použití ukrajinských vojáků. https://aktax.cz/usa-konecne-priznaly-ze-ukrajina-bombardovala-jadernou-elektrarnu-v-zaporozi/Budu zabíjet ruské děti, Vy udělejte […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x