Rusko tvrdí, že USA stěhují z Ukrajiny zařízení na výzkum biologických zbraní

biologické zbraně na Ukrajine

Američanům, kteří nechápou, proč se američtí politici a Západ obecně tolik snaží pomoci Ukrajině odrazit ruskou invazi – a jsou přesvědčeni, že jde o něco víc než jen o to, aby se v zemi skryla korupce Bidenovy rodiny -, právě poskytli vysvětlení ruští představitelé.

biologické zbraně na Ukrajine

Zdá se, že na Ukrajině se nacházejí zařízení pro výzkum biologických zbraní, která jsou podle Moskvy nyní přemístěna do jiných zemí v Asii a východní Evropě, uvedl server Russia Today s odvoláním na státní úředníky:

Washington přesouvá svůj výzkum biologických zbraní z Ukrajiny, tvrdí šéf ruských vojsk jaderné, biologické a chemické obrany. Stalo se tak poté, co byla existence výzkumných laboratoří odhalena za Trumpova prezidentství.

„Pentagon aktivně pracuje na přesunu svých nedokončených výzkumných projektů do zemí střední Asie a východní Evropy,“ tvrdil Igor Kirillov během brífinku o vánočním víkendu.

Kromě toho podle něj Bidenův režim prohlubuje spolupráci s Kambodžou, Thajskem, Singapurem, Keňou a dalšími zeměmi v Africe i v Indopacifiku, přičemž „americké ministerstvo obrany má největší zájem o země, které již disponují laboratořemi s vysokou úrovní biologického vybavení,“ dodal.

Podle Kirillova byly informace o nelegálních laboratořích podporovaných Američany na Ukrajině předány konferenci Organizace pro zákaz chemických zbraní, která zasedala v Ženevě mezi 28. listopadem a 16. prosincem.

Informace obsahovaly „dokumentární důkazy o tom, že práce se složkami biologických zbraní a studie patogenů zvláště nebezpečných a ekonomicky významných infekcí byly na území Ukrajiny prováděny za finanční, vědecké, technické a personální podpory USA,“ uvedl.

RT.com dále poznamenal:

Kirillov uvedl, že dokumenty, které Rusko získalo během vojenské operace na Ukrajině, odhalují, že „vojensko-biologické programy“ byly prováděny prostřednictvím Mečnikovova protizánětlivého výzkumného ústavu v Kyjevě, Institutu veterinární medicíny v Charkově a Výzkumného ústavu epidemiologie a hygieny ve Lvově.

Ve spisech jsou rovněž zmíněni tři dodavatelé Pentagonu a sedm vysoce postavených úředníků amerického ministerstva obrany, dodal.

Úplné znění zprávy americké Agentury pro snižování obranných hrozeb (DTRA) týkající se práce této agentury na Ukrajině, kterou údajně objevily ruské síly, obsahovalo podle ruského velitele informace „potvrzující provádění cvičení a výcvikových aktivit s patogeny zvláště nebezpečných infekcí“ uvnitř Ukrajiny. Pentagon údajně zveřejnil kopii zprávy, ale podle serveru RT.com bylo asi 80 procent informací zredigováno. Ve skutečnosti tedy ministerstvo obrany nezveřejnilo nic užitečného.

Kirillov dále uvedl, že vedoucí americké delegace na konferenci nebude reagovat na ruská obvinění, že Washington porušuje Úmluvu o zákazu chemických zbraní.

„Takový postoj USA a blokování jakýchkoli iniciativ k obnovení práce na ověřovacím mechanismu Úmluvy o zákazu chemických zbraní opět potvrzuje, že Washington má co skrývat a že zajištění transparentnosti z hlediska dodržování úmluvy Američanům nehraje do karet,“ uvedl ruský velitel.

Ujistil však, že zpráva z Ruska nezůstala bez povšimnutí ostatních zemí a ve skutečnosti „přiměla mnohé členské státy zamyslet se nad riziky, která představuje spolupráce s Washingtonem ve vojensko-biologické oblasti,“ dodal.

Vláda Vladimira Putina začala postupně zveřejňovat materiály o práci v biolaboratořích na Ukrajině podporovaných USA. Tato snaha začala v březnu, krátce po ruské invazi. Bidenův režim tvrzení Moskvy, že USA financovaly výzkum biologických zbraní na Ukrajině, popřel, ale pokud je to pravda – a zatím není důvod o tom pochybovat – spěch Kongresu pokračovat ve financování obrany Ukrajiny, i když naše vlastní armáda trpí a naše vlastní hranice jsou narušovány, nyní dává mnohem větší smysl.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

30/12 VEČERNÍK 21:59: Poslední letošní zprávy.
https://www.facebook.com/pavel.zitko.prezidentem/videos/621192543108223/

jiří
Host
2
0
Would love your thoughts, please comment.x