Ekonomická sebevražda: G7 zakazuje dovoz ruské ropy, včetně ropy do USA, jako trest za Putinovu invazi na Ukrajinu

G7

Nový balíček sankcí, jejichž cílem je potrestat Rusko za jeho invazi na Ukrajinu, může zdecimovat západní ekonomiky.

G7

Země G7 včetně Spojených států v neděli oznámily, že od nynějška nebude do USA, Kanady, Francie, Německa, Itálie, Japonska, Velké Británie a Evropské unie, která má 27 členských států, vpuštěna žádná další ruská ropa.

„Nejprve se zavazujeme postupně odstranit naši závislost na ruské energii, a to i postupným ukončením nebo zákazem dovozu ruské ropy,“ vysvětluje se v prohlášení G7.

„Zajistíme, abychom tak učinili včas a spořádaně a způsobem, který poskytne světu čas na zajištění alternativních dodávek.“

V prohlášení se dále uvádí, že členské země G7 a jejich „partneři“ „zajistí stabilní a udržitelné globální dodávky energie a přijatelné ceny pro spotřebitele, mimo jiné urychlením snižování naší celkové závislosti na fosilních palivech a přechodem na čistou energii v souladu s našimi klimatickými cíli.“

Všimněte si použití slova „udržitelný“ a slovního spojení „v souladu s našimi klimatickými cíli.“ V závislosti na tom, s kým mluvíte, tyto pojmy znamenají rozsáhlé snížení lidské populace a globální ekonomické aktivity – chcete-li, Velký reset.

Šílenec Zelenskyj prosazuje třetí světovou válku
Mnoho zemí G7 navzdory sankcím pokračuje v nákupu ruské ropy, což podle některých znamená, že nepřímo financují „speciální vojenské operace“ ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině.

Existují však i další sankce, včetně zákazu „klíčových služeb, na nichž je Rusko závislé“, aby se ekonomika země izolovala od zbytku světa.

Zatím nebyly zveřejněny žádné další podrobnosti o tom, co tyto „služby“ obnášejí.

Skupina G7 se chce rovněž zaměřit na ruské banky a celý finanční systém země. Plánuje se také zaměřit na ruské „finanční elity a rodinné příslušníky, kteří podporují prezidenta Putina v jeho válečných snahách a plýtvají prostředky ruského lidu.“

Když už mluvíme o plýtvání zdroji, Bidenův režim nadále posílá miliardy dolarů na „pomoc“ Ukrajině, i když Američané trpí ochromující inflací, ztrátou pracovních míst a nyní i nedostatkem potravin.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj naléhá na všechny země G7 a jejich spojence, aby v odvetě za únorovou invazi na Ukrajinu přijali co nejtvrdší a nejkrajnější opatření proti Rusku.

Spojené státy a další země však zatím odmítají například zavést nad Ukrajinou bezletovou zónu, což je jeden ze Zelenského požadavků. To by mohlo vyvolat „apokalyptickou třetí světovou válku.“

V dubnu Spojené státy, Velká Británie a Evropská unie zavedly nová opatření, která mají podle nich ochromit Rusko a donutit ho stáhnout se z Ukrajiny. Tato opatření zatím k tomuto výsledku nevedla.

Velká Británie plánuje do konce roku ukončit veškerý dovoz nejen ruské ropy, ale i ruského uhlí a nedlouho poté i plynu. Zakázán bude také dovoz ruského železa a ocelářských výrobků.

Sankce byly uvaleny také na ruské oligarchy, včetně Marie Voroncovové a Keteriny Tichonovové, dvou dospělých dcer Putina s jeho bývalou manželkou Ljudmilou Škrebněvovou.

Další sankce proti jednotlivcům, firmám a dceřiným společnostem zmrazily velké ruské banky a zakázaly ruským společnostem získávat finanční prostředky.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x