Nový balíček sankcí, jejichž cílem je potrestat Rusko za jeho invazi na Ukrajinu, může zdecimovat západní ekonomiky.
Země G7 včetně Spojených států v neděli oznámily, že od nynějška nebude do USA, Kanady, Francie, Německa, Itálie, Japonska, Velké Británie a Evropské unie, která má 27 členských států, vpuštěna žádná další ruská ropa.
„Nejprve se zavazujeme postupně odstranit naši závislost na ruské energii, a to i postupným ukončením nebo zákazem dovozu ruské ropy,“ vysvětluje se v prohlášení G7.
„Zajistíme, abychom tak učinili včas a spořádaně a způsobem, který poskytne světu čas na zajištění alternativních dodávek.“
V prohlášení se dále uvádí, že členské země G7 a jejich „partneři“ „zajistí stabilní a udržitelné globální dodávky energie a přijatelné ceny pro spotřebitele, mimo jiné urychlením snižování naší celkové závislosti na fosilních palivech a přechodem na čistou energii v souladu s našimi klimatickými cíli.“
Všimněte si použití slova „udržitelný“ a slovního spojení „v souladu s našimi klimatickými cíli.“ V závislosti na tom, s kým mluvíte, tyto pojmy znamenají rozsáhlé snížení lidské populace a globální ekonomické aktivity – chcete-li, Velký reset.
Šílenec Zelenskyj prosazuje třetí světovou válku
Mnoho zemí G7 navzdory sankcím pokračuje v nákupu ruské ropy, což podle některých znamená, že nepřímo financují „speciální vojenské operace“ ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině.
Existují však i další sankce, včetně zákazu „klíčových služeb, na nichž je Rusko závislé“, aby se ekonomika země izolovala od zbytku světa.
Zatím nebyly zveřejněny žádné další podrobnosti o tom, co tyto „služby“ obnášejí.
Skupina G7 se chce rovněž zaměřit na ruské banky a celý finanční systém země. Plánuje se také zaměřit na ruské „finanční elity a rodinné příslušníky, kteří podporují prezidenta Putina v jeho válečných snahách a plýtvají prostředky ruského lidu.“
Když už mluvíme o plýtvání zdroji, Bidenův režim nadále posílá miliardy dolarů na „pomoc“ Ukrajině, i když Američané trpí ochromující inflací, ztrátou pracovních míst a nyní i nedostatkem potravin.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj naléhá na všechny země G7 a jejich spojence, aby v odvetě za únorovou invazi na Ukrajinu přijali co nejtvrdší a nejkrajnější opatření proti Rusku.
Spojené státy a další země však zatím odmítají například zavést nad Ukrajinou bezletovou zónu, což je jeden ze Zelenského požadavků. To by mohlo vyvolat „apokalyptickou třetí světovou válku.“
V dubnu Spojené státy, Velká Británie a Evropská unie zavedly nová opatření, která mají podle nich ochromit Rusko a donutit ho stáhnout se z Ukrajiny. Tato opatření zatím k tomuto výsledku nevedla.
Velká Británie plánuje do konce roku ukončit veškerý dovoz nejen ruské ropy, ale i ruského uhlí a nedlouho poté i plynu. Zakázán bude také dovoz ruského železa a ocelářských výrobků.
Sankce byly uvaleny také na ruské oligarchy, včetně Marie Voroncovové a Keteriny Tichonovové, dvou dospělých dcer Putina s jeho bývalou manželkou Ljudmilou Škrebněvovou.
Další sankce proti jednotlivcům, firmám a dceřiným společnostem zmrazily velké ruské banky a zakázaly ruským společnostem získávat finanční prostředky.