Ukrajinský představitel tvrdí, že USA připravují plány na potopení ruské černomořské flotily

válka na Ukrajine

V americkém Deep State jsou lidé, kteří touží po válce s Ruskem, ale protože vědí, že drtivá většina Američanů je proti takovému šílenství, hledají jiné způsoby, jak bojovat s Moskvou prostřednictvím zástupců.

válka na Ukrajine

To se z velké části děje formou poskytování pomoci a zbraní Kyjevu v hodnotě desítek miliard dolarů, a to i s rizikem snížení vlastních vojenských válečných zásob na nebezpečně nízkou úroveň.

Nyní se podle nové zprávy zdá, že Pentagon vypracoval plány na potopení celé ruské černomořské flotily, což by nepochybně vyvolalo nepříjemnou reakci prezidenta Vladimira Putina.

Krátce poté, co agentura Reuters zveřejnila exkluzivní zprávu o tom, že Bílý dům chce na Ukrajinu přesunout moderní protilodní střely, jeden z kyjevských úředníků uvedl, že USA připravují plán na potopení ruské černomořské flotily.

Poradce ukrajinského ministerstva vnitra Anton Geraščenko v nyní již smazaném tweetu napsal: „USA připravují plán na zničení ruské černomořské flotily. Efektivní práce Ukrajinců na ruských válečných lodích přesvědčila USA, aby připravily plán na odblokování ukrajinských přístavů. Projednávají se dodávky výkonných protilodních zbraní.“

Geraščenko citoval zprávu agentury Reuters o snaze Washingtonu dodat na Ukrajinu rakety Harpoon a námořní úderné střely. Tyto střely mají dolet až 300 km a každá stojí 1,5 milionu dolarů.

Trojice amerických představitelů a dva zdroje z Kongresu agentuře Reuters řekli, že Bílý dům pokračuje ve vypracovávání podrobností o tom, jak dostat na Ukrajinu modernější zbraně, a to i přesto, že se Rusko zaměřuje na zásobovací trasy NATO na Ukrajinu. Kvůli logistickým problémům a potenciální možnosti, že USA budou muset odstranit odpalovací zařízení z jedné z válečných lodí amerického námořnictva, stojí v současné době v cestě transferu překážky.

Jinými slovy, Biden a jeho pomocníci likvidují část vlastní flotily, aby Ukrajině poskytli zbraňový systém, který ruské síly jistě zaměří a zničí, jakmile bude použit. Perfektní.

V odpovědi na otázku týdeníku Newsweek mluvčí ministerstva zahraničí nevyloučil, že Pentagon pracuje na plánu zničení Černomořské flotily.

„S tím, jak se konflikt mění, se mění i naše vojenská pomoc, abychom Ukrajině poskytli kritické schopnosti, které potřebuje pro dnešní boj, když se ruské síly zapojují do obnovené ofenzivy na východě Ukrajiny,“ poznamenal mluvčí.

Jak je však pro tuto administrativu obvyklé, nedlouho poté někdo z ministerstva obrany důrazně odmítl jakoukoli představu, že by režim plánoval vyřadit ruské válečné lodě.

„Mohu vám s konečnou platností říci, že to není pravda,“ řekl koncem minulého týdne novinářům mluvčí Pentagonu John Kirby, ačkoli se popření týkalo pouze tvrzení ukrajinského představitele o získání pomoci od USA při útoku na ruskou flotilu. Kirby zejména nepopřel navrhovaný transfer protilodních zbraní, který, pokud k němu dojde, se podobá tomu, že Washington vyřadí ruskou flotilu… v zastoupení. A buďte si jisti, že Vladimir Putin zná tento rozdíl; nebude sedět se založenýma rukama a nedovolí, aby se americká vláda podílela na zničení ruského státního majetku v hodnotě stovek miliard dolarů.

Začátkem tohoto týdne NATO oznámilo, že do Černého moře nevysílá spojenecké válečné lodě, což se prozatím jeví jako deeskalace. Zdá se však, že poskytnutí protilodních raket Ukrajině je stále na stole.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x