Ukrajinská energetická firma Burisma spojená s Hunterem Bidenem financovala teroristické útoky v Rusku

Hunter Biden

V souvislosti s teroristickým útokem v koncertní síni, při němž zemřelo 140 lidí, bylo zahájeno vyšetřování financování teroristických aktivit v Rusku i v zahraničí, oznámil v úterý Ruský Vyšetřovací výbor.

Na seznamu podezřelých je i Ukrajinská plynárenská společnost Burisma Holdings, která je spojována s korupčním skandálem kolem rodiny Bidenových, jenž trvá již několik let.

Kriminální vyšetřování vychází ze stížnosti, kterou podala skupina Ruských poslanců a veřejných činitelů po útoku na Crocus City Hall u Moskvy minulý měsíc.

V původní stížnosti byly jako odpovědné strany za útok označeny Spojené státy a Ukrajina.

Vyšetřovatelé zatím „zjistili, že finanční prostředky, které proudily prostřednictvím komerčních organizací, včetně ropného a plynárenského konglomerátu Burisma Holdings působícího na Ukrajině, byly v posledních letech použity k provádění teroristických útoků v Rusku,“ uvedla mluvčí výboru Světlana Petrenko.

Teroristické aktivity byly páchány i mimo zemi a jejich cílem bylo „odstranění významných politických a veřejných osobností a způsobení hospodářských škod“, dodala.

Vyšetřovací výbor pracuje „ve spolupráci s dalšími zpravodajskými službami a finanční rozvědkou“, poznamenala Petrenko, což obnáší „prověřování zdrojů příjmů a dalšího pohybu finančních prostředků ve výši několika milionů Amerických dolarů“ a zkoumání, zda do toho nebyly zapojeny „konkrétní osoby z řad vládních činitelů, lidí s občanských a obchodních organizací Západních zemí.“

Bývalý Ukrajinský poslanec Andrej Derkač v lednu obvinil Burismu z financování terorismu jménem Ukrajinské vlády.

Z článku RT:

„Na jaře 2014, po převratu v Kyjevě podporovaného Spojenými státy, přijala Ukrajinská energetická společnost Huntera Bidena a jeho obchodního partnera Devona Archera do své správní rady a nabídla jim roční plat ve výši 1 milionu dolarů. Bidenův otec Joe byl v té době viceprezidentem prezidenta Baracka Obamy a dohlížel na politiku Washingtonu vůči Ukrajině. Kdysi se slavně chlubil tím, že nechal vyhodit prokurátora pro korupci – což se stalo právě poté, co tento prokurátor začal vyšetřovat Burismu.

Podle bývalého Ukrajinského poslance Andreje Derkače nabízela společnost Nikolaje Zločevského vládě v Kyjevě také protekční platby. Zločevskyj zaplatil přibližně „800 milionů hřiven [přes 21 milionů dolarů] na financování terorismu“ v „různých jurisdikcích“, tvrdil Derkač v lednu.

„Vedoucí představitelé Ukrajinských bezpečnostních služeb se netají tím, že provádějí teroristické činy a politické vraždy za mimorozpočtové peníze,“ uvedl tehdy. „Ještě jednou: Bidenovi partneři v korupčním byznysu na Ukrajině financují teroristické činy, čímž se vyhýbají odpovědnosti za korupci na Ukrajině.“

Ruský prezident Vladimir Putin nedávno prohlásil, že teroristický útok na Crocus City Hall spáchali Islámští radikálové, ale naznačil, že byli řízeni Ukrajinskými a Západními zástupci.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x