Rusko: Washington vyhazuje peníze amerických daňových poplatníků do ukrajinské válečné pece

válka na Ukrajine

Ruský velvyslanec ve Spojených státech tvrdí, že Washington nehodlá řešit válku na Ukrajině diplomatickou cestou.

válka na Ukrajine

Spojené státy si nepřejí politicky vyřešit válku na Ukrajině a prodlužují konflikt tím, že Kyjevu nadále dodávají zbraně, uvedl ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov.

Jeho vyjádření přišlo v reakci na nejnovější mnohamiliardový vojenský balíček, který Washington poskytl Ukrajině.

„Spojené státy pokračují v pumpování svých svěřenců novými dávkami smrtících zbraní. Vyčlenění tak impozantních finančních prostředků na tyto účely dokazuje jediné: Washington nehodlá hledat cesty k diplomatickému urovnání konfliktu,“ uvádí ruské velvyslanectví v USA.

Představitelé administrativy amerického prezidenta Joea Bidena „neudělali nic pro to, aby Zelenského režim přivedli k jednacímu stolu.“

V březnu koordinátor strategické komunikace Rady národní bezpečnosti John Kirby prohlásil, že USA nepodporují okamžité příměří na Ukrajině. Jeho prohlášení následovalo po mírovém plánu mezi válčícími stranami, který navrhla Čína.

Důvodem je, že pokračování v čínském mírovém plánu by představovalo porušení Charty OSN ze strany Ruska, uvedl tehdy Kirby.

„Naopak, USA metodicky tlačí své loutky, aby pokračovaly v obětování lidských životů ve prospěch divokého cíle – způsobit Rusku „strategickou porážku.“ Není možné, aby Washington od tohoto úkolu ustoupil. V sázce je pověst vedení země, které si zvolilo cestu války namísto diplomatických výsledků,“ pokračoval Antonov.

„Místním jestřábům nevadí, že miliardy dolarů daňových poplatníků nejsou utráceny ve prospěch amerických občanů, ale jsou spalovány ve válečné výhni.“

„Peníze navíc mizí v černé díře korupce, pašování a kyjevských podvodů. Pro Spojené státy je stále obtížnější tyto nepatřičné jevy ututlat,“ prohlásil.

Ruský diplomat zdůraznil, že „navrácení míru do dlouho trpící země Ukrajiny zřejmě není zahrnuto v plánech washingtonských stratégů. Jejich prioritou je lobbovat za zájmy vojensko-průmyslového komplexu.“

„Každý den přicházejí z válečné zóny zprávy o tom, že střepiny amerických raket zabily nebo zmrzačily lidi. Americká munice vybuchuje v obytných oblastech a mění mírová města v kouřící ruiny.“

Washington se v pátek zavázal dodat Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 2,1 miliardy dolarů v podobě balíčku, který zahrnuje munici pro systémy protivzdušné obrany a bezpilotní letouny, uvedlo americké ministerstvo obrany.

První balíček v roce 2023 představoval vojenskou pomoc Ukrajině v hodnotě 3 miliard dolarů, která zahrnovala vojenská vozidla Bradley, samohybná dělostřelecká děla Howitzer, vozidla MRAPS, rakety Sea Sparrow a munici, mimo jiné vojenský materiál a vybavení.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
10 měsíců před

Dobre im tak. Teraz sú to žobráci a potom budú úplní žobráci. Už teraz ich je kopa bezdomovcov čo prespávajú v stanoch a pod mostami na uliciach veľkomiest. To je len a len dobre, aspoň sa nakoniec tí hlupáci v USA prebudia.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x