Ukrajina se „připravuje na jaderný výbuch“, protože Rusko omezuje svou přítomnost v Záporožské elektrárně

Záporožská elektrárna

Ukrajinský prezident Zelenskyj znovu varuje veřejnost a Západ, že Rusko plánuje zinscenovat nějakou katastrofickou událost s jaderným spadem v Záporožské jaderné elektrárně, která je největší v Evropě.

Záporožská elektrárna

Tvrzení ukrajinských vrcholných představitelů trvají již několik týdnů, ale v posledních dnech, kdy jsou Američané zaneprázdněni oslavami 4. července, jsou stále hlasitější.

„Existuje vážná hrozba, protože Rusko je technicky připraveno vyprovokovat lokální výbuch v elektrárně, který by mohl vést k úniku radiace,“ tvrdil Zelenskyj před několika dny na společné tiskové konferenci v Kyjevě. Ukrajinská rozvědka zároveň tento týden uvedla, že ruská armáda snižuje svou přítomnost v této lokalitě a personálu nařídila, aby se přemístil na Krym.

Deník Guardian v sobotu s odvoláním na ukrajinskou zpravodajskou službu GUR uvedl, že „několik zástupců ruské státní agentury pro jadernou energii Rosatom již odjelo“ a dále dodal, že „ukrajinští zaměstnanci, kteří zůstali v elektrárně a podepsali s Rosatomem smlouvy, byli vyzváni, aby se do pondělí evakuovali, nejlépe na Krym.“

To vše samozřejmě nelze potvrdit a podobná obvinění týkající se Záporoží se opakovala po většinu války a občas zaznívala z obou stran.

„Ve čtvrtek Ukrajina provedla cvičení reakce na jadernou katastrofu v okolí elektrárny, uvedli regionální představitelé,“ napsal dále The Guardian.

Kreml ukrajinská obvinění výslovně popřel:

Ruský velvyslanec v OSN Vasilij Nebenzja v odpovědi uvedl, že napsal Radě bezpečnosti OSN a generálnímu tajemníkovi Antóniu Guterresovi, aby uvedli: „Nemáme v úmyslu vyhodit tuto JE [jadernou elektrárnu] do povětří, nemáme to v úmyslu.“

To vše vedlo ke zvýšenému mezinárodnímu dohledu nad provozem elektrárny. Ukrajina tvrdí, že „svět se dívá.“

Ukrajinská vláda tato tvrzení vznáší již několik týdnů a někteří nezávislí pozorovatelé, jako například David Sachs, tvrdí, že by se mohlo jednat o „moment Tonkinského zálivu.“

Níže uvádíme, co Sachs napsal minulý měsíc, když ukrajinská tvrzení ohledně Záporožské elektrárny byla stále hlasitější…

* * *

Blíží se okamžik Tonkinského zálivu? Krátce po návratu ze své poslední cesty do Kyjeva předložil senátor Graham spolu s Blumenthalem rezoluci, která poskytuje Ukrajině záruky podle článku 5 pro případ, že by na Ukrajině bylo mimo jiné zničeno jaderné zařízení.

Jen shodou okolností začala ukrajinská vláda včetně Zelenského a šéfa rozvědky Budanova vydávat varování před ruskými plány vyhodit do povětří Záporožskou jadernou elektrárnu, přestože elektrárna je pod ruskou kontrolou a její odpálení by nemělo žádnou strategickou hodnotu.

Ukrajinské propagandistické kanály toto tvrzení neustále pumpují bez důkazů. Poddajná média na ně samozřejmě vůbec netlačí a pouze opakují tvrzení, jako by pocházela z nestranného zdroje. Pokud bude ZNPP zničena, nebudeme s jistotou vědět, kdo to udělal, ale můžeme si být jisti, že média z toho reflexivně obviní Rusko, stejně jako to směšně udělala v případě zničení Nord Streamu.

Tato dynamika tisku v kombinaci s rezolucí Grahama a Blumenthala ve skutečnosti vytváří zvrácenou motivaci pro *někoho* zničit ZNPP, pokud chce Ameriku zatáhnout hlouběji do konfliktu. Biden již dříve přísahal, že se Amerika přímo nezapojí, protože by tím začala třetí světová válka, ale ze stejného důvodu také slíbil, že neposkytne stíhačky F-16.

Víme, jak tento slib dopadl. V roce 1965 angažoval LBJ velké množství amerických vojáků ve válce ve Vietnamu poté, co předtím prohlásil: „Nehodláme posílat americké chlapce 9 nebo 10 tisíc mil od domova, aby dělali to, co by měli asijští chlapci dělat sami.“

Záminku k tomuto zapojení vytvořilo rozhořčení z incidentu v Tonkinském zálivu, o němž dnes víme, že byl vymyšlený. Pokud bude ZNPP zničena, očekávejte, že začne výkřik rozhořčení ze strany válečné strany usilující o „amerikanizaci“ války na Ukrajině.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x