Rusko chce vystoupit z WTO a WHO

WTO

Ruský prezident Vladimir Putin v dubnu prohlásil, že vláda by měla do 1. června revidovat přístup Ruska ve WTO. Nyní se zdá, že se k tomu schyluje, protože Rusko hodlá vystoupit z WTO a WHO.

WTO

Podle místopředsedy parlamentu Pjotra Tolstého se dolní komora ruského parlamentu, Státní duma, bude zabývat možným vystoupením země ze Světové obchodní organizace (WTO) a Světové zdravotnické organizace (WHO).

„Ministerstvo zahraničních věcí zaslalo Státní dumě seznam těchto dohod a společně s Radou federace (horní komorou parlamentu) je plánujeme vyhodnotit a poté navrhnout odstoupení od nich,“ řekl v úterý Tolstoj.

Rusko podle místopředsedy již dříve ukončilo svou účast v Radě Evropy a brzy vystoupí i z WTO a WHO.

„Rusko vystoupilo z Rady Evropy, nyní je dalším krokem vystoupení z WTO a WHO, které zanedbaly všechny závazky ve vztahu k naší zemi,“ řekl.

Tolstoj také prohlásil, že administrativa plánuje přehodnotit mezinárodní závazky a smlouvy Ruska, které mu nyní nepřinášejí žádné výhody, ale přímo mu škodí.

Ruský prezident Vladimir Putin v dubnu prohlásil, že „nezákonná“ omezení západních států vůči ruským podnikům porušují předpisy WTO a že vláda by měla do 1. června revidovat přístup Ruska v této organizaci.

Toto rozhodnutí bylo důsledkem rozsáhlých západních sankcí uvalených na Moskvu v reakci na její vojenskou operaci na Ukrajině, která začala koncem února. Od té doby bylo na Rusko uvaleno více než 10 000 cílených sankcí, což jej řadí na pozici nejvíce sankcionované země na světě.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x