Sionismus na dělicí čáře dějin

Sionismus

Sionistický režim, povzbuzovaný a podporovaný „Západem“, se navzdory všem varovným signálům a blikajícím světlům vydal na destruktivní, kontraproduktivní a sebedestruktivní cestu.

Sionismus

Snad žádný problém neurčuje historickou, politickou a civilizační hranici mezi „Západem“ a globálním Jihem tak výrazně jako Sionistická entita implantovaná do Palestiny. „Západ“ se svou více než půltisíciletou historií invazí, okupací, masakrů, etnických čistek a kolonizace podporuje „Izrael.“ Země globálního Jihu, které „Západ“ po více než půl tisíciletí napadal, masakroval, okupoval, etnicky čistil a kolonizoval, na základě kolektivní zkušenosti chápou, čím Palestinci procházejí, a podporují spravedlnost jejich věci. Ve válce nejsou jen Palestinci a osadnické entity, ale i samotné dějiny.

Kdyby se Západ choval zodpovědně, nebyli bychom tam, kde jsme nyní, na pokraji regionální války, která by se mohla změnit v globální. Západ vytvořil „Izrael“ v rozporu se svými vlastními zásadami a za porušení práv Palestinců. V době dekolonizace bylo vytvoření nové koloniální osadnické entity takovým rozporem – takovým porušením – základní zásady OSN o sebeurčení, že rezoluce o rozdělení by nebyla Valným shromážděním v roce 1947 přijata, kdyby USA nešikanovaly zranitelné delegace.

„Západ“ pak nečinně přihlížel etnickým čistkám sionistických milicí v Palestině, které vyhnaly 750-800 000 lidí z jejich vlasti a zničily téměř 500 jejich vesnic. Nečinně přihlížel, když „Izrael“ začal v 50. letech minulého století vyvražďovat Palestince v Gaze, a od té doby nečinně přihlíží a odmítá „Izrael“ potrestat nebo omezit bez ohledu na strašlivou závažnost jeho válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Palestinci s tím musí žít už téměř osm desetiletí, a přesto, když udeří způsobem, který Sionistickou entitu vážně poškodí, jsou to oni, kdo jsou „lidská zvířata“, jak je nazývá Gallant.

Downing Street a Braniborská brána jsou zahaleny Izraelskou vlajkou a Bílý dům je osvětlen modrobíle, což ostatně vždycky byl. Média se oddávají protipalestinské nenávisti, postrádají jakékoli pochopení minulosti a udělují „Izraeli“ licenci, aby v rámci pomsty srovnal Gazu se zemí. Zabývají se utrpením židovských dětí a jejich rodičů a nezajímají se o utrpení Palestinských rodičů a jejich dětí nyní o nic více než v minulosti. Jsou to jen lidská zvířata, divoši, barbaři, horda. Mediální rétorika je ve své zlovolnosti z 19. století.

„Izrael“ žije od roku 1948 v trvalém rozporu s mezinárodním právem, ale „Západ“, zaslepený svou vinou a hluboce antisemitský pod povrchem, to nejen umožňuje, ale i schvaluje, financuje, vyzbrojuje a chrání „Izrael“ na každém kroku, ať už dělá cokoli a páchá jakékoli zločiny. Není divu, že jsme dospěli k současnému bodu konfrontace, která by mohla zachvátit Blízký východ a přivést do hry vnější mocnosti.

Palestinci jsou zneužíváni, jako by se minulost nikdy nestala, přitom nic nelze pochopit jinak než optikou minulosti. Rok 1948 byl jen začátkem otevřené války proti Palestincům a všem, kdo je podporovali. V následujících desetiletích Sionisté v Palestině, Libanonu, Sýrii, Egyptě a Jordánsku povraždili desítky tisíc mužů, žen a dětí.

Jen za tři měsíce v Libanonu v roce 1982 zabili téměř 20 000 Palestinců a Libanonců, většinou civilistů, a zničili je ze vzduchu, z moře i ze země. Pouze jedno nejodpornější zvěrstvo, zabití 1200-3000 lidí v Izraelem kontrolovaných uprchlických táborech Sabra a Šatíla, stačilo, aby se „Západ“ posadil a zpozorněl, a ani tehdy nebyl „Izrael“ potrestán.

V Libanonu v roce 2006 Izraelci povraždili dalších 1400 lidí, včetně stovek žen a dětí: v Gaze v letech 2008/9 a 2014 bylo pokaždé zabito více než 1000 lidí. Při těchto útocích byly zničeny celé obytné bloky a celé rodiny. Neexistuje snad Palestinská rodina, která by při těchto útocích nepřišla o rodiče, prarodiče, děti, bratry, sestry, tety, strýce, bratrance a přátele. Nemocnice, školy a sanitky byly bombardovány, zatímco ti samí osadníci, kteří vzlykali v médiích, nyní seděli na zahradních židlích a jásali nad smrtí a ničením na druhé straně plotu v Gaze.

Odstřelovači vraždí Palestince, vojáci a osadníci beztrestně zabíjejí na Západním břehu Jordánu, kde je půda osídlena v rozporu s mezinárodním právem, a vlády, které podporují Izrael, se ani nezachvěly. Letos již byly zabity desítky dětí, v průběhu let stovky. V Gaze jsou zabíjeny i v době, kdy vzniká tento článek.

V okupovaném Jeruzalémě, chráněném vojáky a policií, stovky fanatiků pravidelně napadají Haram aš-Šaríf a plánují a těší se na den, kdy by mohla být Al-Aksá zničena. Žádná provokace nemůže být pro muslimy na celém světě podnětnější, ale právě to osadnická entita podporuje.

Obyvatelé Gazy jsou zavřeni v koncentračním táboře pod širým nebem, jak se často popisuje, záměrně jsou po léta zbavováni životních potřeb pro sebe a své děti, s přestávkami jsou hromadně vyvražďováni, ale když nakonec udeří, mohou si za to výhradně sami. Sionistický stát proměnil jejich život v boj o základní přežití, zatímco mladí lidé se baví jen kousek od míst, kde jsou Palestinci bídně uvězněni. Byla indoktrinace tak úspěšná, že nevědí, že tančí na etnicky vyčištěné půdě?

V devadesátých letech byli Palestinci ochotni přijmout 22 procent své půdy v zájmu míru, ale ani to nedokázali získat. „Izrael“ zhýral, znevážil, odhodil nebo odmítl každou mírovou iniciativu Palestinců a Arabských států, protože se nechce dělit, chce celou Palestinu. Násilím si ji zabral a násilím si ji hodlá udržet.

Vzhledem k tomu, že krádež není promlčena, budou Palestinci klást odpor i nadále. Je to jejich právo v souladu s mezinárodním právem. Mají podporu muslimského světa, stejně jako křesťanů a mnoha běžných občanů na Západě, kteří vědí, co je „Izrael“ zač a co udělal, a kteří nepodporují nezodpovědnou politiku svých vlád. Palestinci nejsou bez přátel. Na Blízkém východě stojí v centru „osy odporu“ na Blízkém východě, která je vyzbrojena a připravena postavit se proti „Izraeli“ na obranu práv Palestinců a muslimů.

Sionistický režim, povzbuzovaný a podporovaný „Západem“, se navzdory všem varovným signálům a blikajícím světlům vydal na destruktivní, kontraproduktivní a sebedestruktivní cestu. „Izrael“ se zdá být odhodlán jít po ní až do hořkého konce a způsobit masivní zkázu svému lidu, Palestincům i celému regionu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x