Trump zveřejnil zesměšňující prohlášení, v němž vítá Rona DeSantise v prezidentském klání v roce 2024

Donald Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump ve středu vydal prohlášení, v němž posměšně blahopřál floridskému republikánskému guvernérovi Ronu DeSantisovi, který by měl být jeho největším nepřítelem v boji o prezidentskou nominaci v roce 2024, k tomu, že oficiálně oznámil svou kandidaturu.

Donald Trump

„Rád bych osobně pogratuloval ‚Robovi‘ DeSanctimoniousovi k tomu, že konečně oznámil, že vstupuje do boje o post prezidenta Spojených států,“ napsal Trump na své sociální síti Truth Social a zjevně tak debutoval s aktualizovanou přezdívkou floridského guvernéra, který ho před očekávanou kandidaturou na prezidenta vytrvale napadal.

„Doufejme, že získá plnou zkušenost s útoky marxistů, komunistů a radikálních levicových šílenců naší země, bez nichž nikdy nepozná, jakou práci dělá,“ pokračoval Trump. „Tito ubožáci a břídilové jsou mnohem horší než vůdci nepřátelských cizích zemí. Musí být tvrdě poraženi, aby se AMERIKA stala opět VELKOU!“

Trump také vtipkoval o technických závadách, které sužovaly prvních 20 minut plánovaného DeSantisova oznámení, jež se konalo během Twitter Space pořádaného majitelem Twitteru Elonem Muskem.

„Robe,“ moje červené tlačítko je větší, lepší, silnější a funguje (PRAVDA!), to tvoje ne! (podle mého rozhovoru s Kim Čong-unem ze Severní Koreje, který se brzy stane mým přítelem!),“ uvedl Trump.

DeSantis oficiálně oznámil svůj vstup do prezidentského klání v roce 2024 během rozhovoru na Twitteru, který byl pouze zvukový a začal ve středu kolem 18:00 SELČ. Již dříve během dne podal dokumenty Federální volební komisi (FEC).

Rozhovor na Twitteru, kterého se zúčastnily statisíce posluchačů, měl problematický začátek kvůli technickým potížím, které zřejmě způsobilo přetížení serverů. Twitter Space se zhroutil asi po 20 minutách, což donutilo organizátory jej vypnout a spustit nový. Musk později uvedl, že problémy lze vysvětlit tím, že prostor původně spustil pomocí svého vlastního účtu na Twitteru (který se může pochlubit více než 140 miliony uživatelů), a také tím, že se k rozhovoru připojily statisíce posluchačů, což způsobilo problém se škálovatelností.

Po vyřešení závad DeSantis oficiálně prohlásil, že „kandiduje na prezidenta Spojených států, aby vedl náš Velký americký návrat.“ Poté pronesl poznámky, v nichž odsoudil politiku Bidenovy administrativy v různých otázkách, od reakce na COVID-19 po imigraci, a slíbil, že Ameriku přivede zpět k „normálnosti“ a „zdravému rozumu.“

„Víme, že se naše země ubírá špatným směrem. Cítíme to v kostech,“ řekl. „Pravda musí být naším základem.“

Floridský guvernér, který v loňských volbách zvítězil s historickým náskokem 19 procentních bodů, poté odpovídal na otázky týkající se řady ožehavých témat, včetně reakce na COVID-19, společnosti Disney, svobody slova, wokeness a radikální genderové ideologie. Rozhovor se nedotkl guvernérových nedávných kroků k přijetí zákonů zakazujících mnoho potratů ve Slunečním státě a ani jednou se nezmínil o Trumpovi.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x