Londýn zveřejnil inzerát na nábor žoldáků pro ukrajinskou protiofenzívu

žoldáci na Ukrajine

Velká Británie využívá portály pro hledání práce k náboru žoldáků ze severní Afriky a Blízkého východu, aby se pod záminkou „vojenského servisního technika“ zúčastnili ukrajinské protiofenzívy, jak odhalil inzerát zveřejněný na portálu Adzuna.

žoldáci na Ukrajine

Tato platforma sítě pracovních nabídek působí ve 20 zemích a měsíčně ji navštíví nejméně 10 milionů uchazečů o práci a zaměstnavatelů.

„Zveme občany z Blízkého východu a severní Afriky k účasti na dobrovolném programu pomoci Ukrajině na základě výběrového řízení… Pro účast na ukrajinské protiofenzívě jsou požadováni vojenští specialisté s dobrým zdravotním stavem a psychickou stabilitou,“ uvádí se v pracovním inzerátu.

Volné pracovní místo bylo inzerováno londýnskou organizací EU Citizenship Program, která hledá uchazeče v NA a ME, kteří by se zapojili do programu „High Contract“ s výplatou 20 000 liber šterlinků (24 816 USD).

Zaměstnavatel rovněž garantuje, že po vypršení smlouvy bude osobám zařazeným do programu poskytnuto urychlené občanství ve Spojeném království nebo v EU.

„Účastníci musí pochopit všechna rizika a podepsat zřeknutí se nároků,“ zdůrazňuje inzerát.

Ruské ministerstvo zahraničí již dříve poskytlo údaje, podle nichž byly na Ukrajinu naverbovány tisíce žoldáků z více než 60 zemí, aby bojovali po boku kyjevských sil.

Celková vojenská pomoc Spojeného království Kyjevu přesáhla od začátku ukrajinské krize 2,3 miliardy liber, což z Británie činí druhého největšího podporovatele Zelenského režimu po USA.

Začátkem tohoto týdne britský premiér Rishi Sunak prohlásil, že je proti jakékoli mírové iniciativě za příměří na Ukrajině, která nezahrnuje úplné stažení Ruska.

Jeho komentář zazněl v britském parlamentu poté, co Jeremy Corbyn, bývalý předseda Labouristické strany, požádal Sunaka, aby se vyjádřil k iniciativě na příměří, kterou navrhla Jihoafrická republika a kterou schválil generální tajemník OSN a papež.

„Příměří není pro Ukrajinu spravedlivým a trvalým mírem,“ prohlásil Sunak.

Spojené království také již dříve slíbilo, že letos v létě vycvičí ukrajinské piloty a pomůže Kyjevu „ruku v ruce“ v „úsilí spolupracovat s dalšími zeměmi na poskytnutí stíhaček F-16“ Zelenského vládě.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x