Němečtí vyšetřovatelé zjistili, že důkazy o útoku na Nord Stream ukazují na Ukrajinu

útok na Nord Stream

Sedm měsíců po explozích, které přerušily tři ze čtyř ruských plynovodů Nord Stream v Baltském moři, se němečtí vyšetřovatelé zabývají stopami, které ukazují na Ukrajinu jako na odpovědnou zemi. Současně nadnárodní konsorcium evropských investigativních novinářů rovněž našlo stopy, které ukazují na Kyjev.

útok na Nord Stream

Dlouhodobá propagandistická kampaň Západu – podporovaná médii, která jsou v lepším případě důvěřivá a v horším spoluviníky – nás chce přesvědčit, že Rusko vyhodilo do povětří potrubí, jehož výstavba trvala 15 let.

Podle londýnského deníku The Times německý Spolkový kriminální úřad (BKA) prošetřil ruské námořní pohyby, které byly označeny za „podezřelé“, ale nezjistil nic, co by naznačovalo, že za útok je zodpovědná Moskva.

Vyšetřovatelé BKA se nyní zaměřují spíše na jachtu, která několik týdnů před výbuchy vyplula z německého přístavu Rostock. Tato patnáctimetrová jachta – Andromeda – byla pronajata od polské společnosti a zakotvila na malém dánském ostrově poblíž místa výbuchu. Nejpozoruhodnější je, že vyšetřovatelé na plavidle našli stopy po výbušninách „vojenské kvality a použitelných pod vodou.“

Vzhledem ke složitosti operace se BKA domnívá, že za akcí musela stát nějaká vláda, a našla důkazy, které ukazují na Ukrajinu, a to prostřednictvím krycí společnosti – cestovní kanceláře – založené dvěma Ukrajinci ve Varšavě. Podle týmu novinářů je údajná cestovní kancelář jedním z více než 100 subjektů uvedených na jedné adrese. V roce 2022 cestovní kancelář, jejíž prezidentkou byla jmenována Ukrajinka, obdržela bez jakéhokoli doloženého důvodu přibližně 3 miliony dolarů.

Podle pracovní teorie BKA pět mužů a jedna žena s padělanými rumunskými a bulharskými pasy přicestovali do Německa a poté použili jachtu jako základnu pro zkušené potápěče, kteří nálože nastražili více než 200 stop pod mořem. Němci identifikovali další dvě osoby – Ukrajince – které byly na palubě plavidla. Podle novinářů je jeden z nich veterán ukrajinské pěchoty.

Je to zajímavě podrobný scénář – a zcela odlišný od vlastního velkolepého popisu Seymoura Hershe. S odvoláním na nejmenované zdroje z oblasti národní bezpečnosti legendární investigativní novinář v únoru uvedl, že Spojené státy vyhodily ropovod do povětří podle plánu, který vypracovala CIA ve spolupráci s Norskem a který provedli potápěči amerického námořnictva nasazení z norské lodi na lov min.

Hersh mezitím přinesl zprávu, že sousedé Ukrajiny v tichosti tlačí na prezidenta Zelenského, aby našel způsob, jak patnáctiměsíční válku ukončit – někteří z nich jsou prý ochotni mu za to poskytnout osobní kompenzaci.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x