Systematické útoky na křesťany ze strany okupačních sil Izraele by neměly zůstat bez povšimnutí

Křesťanství

V roce 2023 je vyhlazování občanů, kteří touží po důstojném životě a zaslouží si ho, včetně místní církve a křesťanské komunity, standardní taktikou Netanjahua a jeho fašistických sil.

Křesťanství

Sionistická okupace a její touha po moci systematicky zbavuje Palestince jejich legitimního práva na sebeurčení. Okupace však neterorizuje pouze muslimy. Kombinace Ben Gvir/Netanjahu v centru „Izraele“ s rasistickou, bigotní a extremistickou ideologií ministra financí Bezalela Smotricha se zasazuje o vymazání palestinské identity prostřednictvím operacionalizace zločinů proti lidskosti, která se zaměřuje také na křesťanskou komunitu.

Poslední obětí se stal latinský patriarchát Al-Kuds, který odsoudil neospravedlnitelné zločiny IOF a zároveň prohlásil, že město Jenin je svědkem bezprecedentní izraelské agrese. Tuto nepopiratelnou skutečnost může zpochybnit jen málokdo, neboť události, které se odehrávají v Dženínu i mimo něj, nepředstavují nic jiného než smrt, ničení a zpustošení.

V době, kdy byl v Džanínu rozpoután terorismus, utrpěla latinská farnost v Al-Kudsu vážné škody v důsledku úderů IOF. Fotografie, které farnost zveřejnila, podtrhly rozsah destrukce a dále potvrdily, že „Izrael“ nedodržuje „proporcionalitu“ v mezinárodním právu a zaměřuje se na okupované obyvatelstvo na základě náboženské profilace.

O tom svědčí i varování patriarchy Pierbattisty Pizzabally mezinárodnímu společenství, že pokud nebude komplexně vyřešena otázka palestinské státnosti, může dojít k dalším obětem nesmyslných a barbarských činů „Izraele.“ Pravdou je, že soužití křesťanské komunity a její solidarita s muslimskými bratry proti okupaci z ní činí vhodný cíl pro IOF a její krajně pravicové vládní pohlaváry, kteří beztrestně používají násilí.

Patriarcha Pizzaballa rovněž uznal, že odpovědnost za krizi nese „Izrael“, který není schopen řešit strukturální problémy, jež jsou základem celé okupace. Lze jasně potvrdit, že apartheidní útvar na okupovaných územích – který přetrvává již desítky let a nevinní muži, děti a ženy se nemohou vrátit na území, odkud byli od roku 1948 násilně vyhnáni – je jednou z několika proměnných, které přispěly k současnému chaosu.

V roce 2023 je vyhlazování občanů, kteří touží po důstojném životě a zaslouží si ho, včetně místní církve a křesťanské komunity, nyní standardní taktikou Netanjahua a jeho fašistických sil. Výsledkem je, že křesťanská komunita zůstává systematickým terčem.

Podle otce Labiba Deibese se „Izraelský“ útok v Džanínu charakterizoval explozemi, tanky a letadly, které se vrhly na obklíčené Palestince. Je pozoruhodné, že křesťané tvoří 1-2,5 % obléhaného palestinského obyvatelstva na Západním břehu Jordánu a 1 % v pásmu Gazy. Jakýkoli útok na Palestince se tedy nevyhnutelně dotkne i křesťanského obyvatelstva, což by nemělo zůstat bez povšimnutí. Křesťané trpí izraelskou okupací od svého vyhnání během Nakby v roce 1948, přičemž útok na latinskou farnost v roce 2023 symbolizuje desetiletí podmanění.

Reakci mezinárodního společenství v průběhu let na poskytování pomoci palestinskému lidu kritizoval také otec Deibes, který uvedl, že místo rozdávání almužen obleženému obyvatelstvu by se mezinárodní společenství mělo spíše zasadit o ochranu nedotknutelnosti práv Palestinců. To se týká křesťanů, muslimů a všech etnických skupin žijících na územích okupovaných sionistickou entitou.

V dubnu 2023 zaútočil dav izraelských osadníků na arménskou vinárnu a Taboon bar ve Starém městě Al-Kuds a skandoval přitom „Smrt Arabům….. Smrt křesťanům.“ Izraelská policie, známá svou spoluúčastí na fanatismu i násilí páchaném krajně pravicovými sionisty, stála stranou jako mlčící přihlížející. Bylo zapotřebí trvalého tlaku tisku a odhalení nedostatečného zatýkání ze strany policie, aby byli tři podezřelí zadrženi.

O několik dní později však byli Arméni opouštějící arménskou čtvrť napadeni sionistickými osadníky s holemi, kteří použili pepřový sprej na klášter a pokusili se sundat vlajku s křížem. I v tomto případě izraelská policie takové teroristické činy osadníků aktivně schvalovala, zdržela se jakýchkoli opatření a umožnila, aby se ohavné zločiny proti křesťanské komunitě beztrestně odehrávaly. V roce 2023 byla bez jakéhokoli ohledu na humanitu poškozena a znesvěcena latinská farnost Al-Kuds.

Tyto útoky však nebyly vyvolány nebo nejsou výsledkem pouze Netanjahuovy krajně pravicové vlády. Historicky se kněží všech denominací setkávají s diskriminací, obtěžováním a terorismem ze strany okupačních sil, jak jsme toho byli svědky v roce 2005, kdy se kolem Svatého týdne a Svaté ohnivé soboty objevily vojenské zátarasy a tvrdé zacházení s věřícími.

Věřícím byl také znemožněn vstup do chrámu Božího hrobu kvůli falešným tvrzením o „obavách o bezpečnost.“ Na začátku roku 2023 bylo na protestantském hřbitově na hoře Sion znesvěceno 30 křesťanských hrobů, přičemž na stěnách arménské čtvrti byl sprejem nastříkán nápis „Smrt Arabům, křesťanům a Arménům.“ Dále byla v kostele Bičování sionistickým fanatikem napadena socha Ježíše Krista.

Selektivní rozhořčení mezinárodního společenství musí brát v úvahu tyto skutečnosti, protože okupační síly nadále útočí na palestinské obyvatelstvo, které tvoří občané všech náboženství žijící v mírovém soužití. Pro EU a Spojené státy je již nyní mlčení k odsouzení izraelských válečných zločinů kontroverzní a ignorování zločinů proti všem náboženstvím na okupovaném území pouze „legitimizuje“ okupaci a umožňuje sionistickému fašismu beztrestně pokračovat.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x