Rusko varuje, že americké letouny F-16 na Ukrajině budou považovány za jadernou hrozbu

Stíhačka F-16

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve čtvrtek prohlásil, že pokud USA poskytnou ukrajinské armádě stíhačky F-16, bude to Kreml považovat za jadernou hrozbu.

Stíhačka F-16

Oznámení přišlo pouhý den po výročním summitu NATO v Litvě, kde se státy sešly, aby diskutovaly o válce mezi Ukrajinou a Ruskem a o budoucnosti globalismu.

Během summitu NATO bylo oznámeno, že „koalice 11 zemí zahájí v srpnu v Dánsku výcvik ukrajinských pilotů v létání na stíhačkách F-16.“

K výcviku ukrajinských pilotů na stíhačky má sloužit také výcvikové středisko v Rumunsku.

Minulý měsíc generální tajemník NATO Jens Stoltenberg odhalil, že ukrajinští piloti stíhaček již byli vycvičeni k létání na letounech F-16.

Důvody, proč je Rusko znepokojeno přítomností těchto špičkových stíhaček, jsou vlastně rozumné vzhledem k tomu, že mohou být vybaveny jaderným nákladem.

„Rusko nemůže ignorovat schopnost těchto letounů nést jaderné zbraně. Zde nepomůže žádné množství ujištění,“ řekl ve čtvrtek Lavrov.

Ministr zahraničí pokračoval: „V průběhu bojových operací nebudou naši vojáci řešit, zda je každý konkrétní letoun tohoto typu vybaven k dopravě jaderných zbraní, či nikoli. Samotný fakt, že ukrajinské ozbrojené síly disponují takovými systémy, budeme považovat za hrozbu ze strany Západu v jaderné oblasti.“

To je alarmující prohlášení Rusů, které je třeba brát vážně, neboť většina světa se shoduje, že válka na Ukrajině nestojí za rozpoutání třetí světové války.

Až dosud se žádná země nezavázala poskytnout Ukrajině letouny F-16 a ještě v únoru americký loutkový prezident Joe Biden odmítal ukrajinské žádosti o lehké stíhací letouny.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] redakce  14 července, 2023 Rusko varuje, že americké letouny F-16 na Ukrajině budou považovány za jadernou hrozbu2023-07-14T06:11:25+00:00 […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x