Světové ekonomické fórum: Existují „racionální“ důvody, proč dítě očipovat mikročipem

Klaus Schwab

Nejnovější velmi kontroverzní technologií/politikou, kterou se Světové ekonomické fórum (WEF) rozhodlo normalizovat, je myšlenka implantace sledovacích čipů do lidí.

Klaus Schwab

Není to tak dávno, co by ti, kteří spekulovali o budoucnosti, v níž se tak stane, byli odmítnuti jako konspirační teoretici, ale nyní nejhlasitější výspa světových elit předpovídá, že čipové implantáty se nakonec stanou pouhým zbožím.

WEF se domnívá, že implantace čipů do dětí by mohla být rodiči považována za „solidní a racionální“ krok. To vše se objevuje v příspěvku na blogu na webových stránkách organizace věnovaném budoucnosti rozšířené reality (AR) a tomu, co se označuje jako „rozšířená společnost.“

Stejně jako v mnoha jiných pohledech WEF na budoucnost různých typů technologií je kladen důraz na vložení „správné“, tj. vlastní „vize“ směru, kterým by se tyto měly vyvíjet, s nevyhnutelnou zmínkou o blíže neurčených zainteresovaných stranách společnosti, které budou mít klíč k etické otázce toho všeho.

WEF hovoří o údajné široké využitelnosti rozšířené reality v oblastech, jako je zdravotnictví, vzdělávání a profesní prostředí, a zároveň chce poskytnout pokyny, jak tuto obrovskou potenciální sílu „eticky“ regulovat – a tedy, když už je vše řečeno a uděláno, kontrolovat.

WEF označuje rozšířenou realitu a podobné technologie za transformační – potřebují však „správnou podporu, vizi a odvahu.“

Opět není vůbec jasné, proč je tam „odvaha“, pokud to není eufemismus, který má prodat některé dost nehorázné „vize“, které WEF vyjadřuje, jako je nahrazení léků mozkovými implantáty, které budou manipulovat s tělem pomocí elektrických pulzů, a spojení nejrůznějších čipů, které se do lidí vkládají při operacích, se senzory, které lze najít v křesle.

A tak se s „bezproblémovou integrací“ člověka a židle zvýší kvalita života ve všech oblastech, slibuje skupina z Davosu.

„Ačkoli mohou čipové implantáty znít děsivě, jsou součástí přirozeného vývoje, kterým kdysi prošla nositelná elektronika. Sluchadla nebo brýle už nejsou stigmatizovány,“ píše se v příspěvku na blogu. „Jsou to doplňky a jsou dokonce považovány za módní záležitost. Stejně tak se implantáty vyvinou v komoditu.“

Kritici těchto trendů však tvrdí, že jejich odpor nemá nic společného se „stigmatem“ – spíše s vážnými obavami o občanská práva, soukromí a samotný koncept lidské autonomie.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x