Izraelské válečné zločiny a pokrytectví Západu v Gaze

Válečné zločiny Izraele

Izraelská brutální válka v Gaze vyhnala z domovů více než 260 000 Palestinců, srovnala se zemí mešity a zabila přes 1 700 nevinných Palestinců. Pokrytecké Západní země, které se často ohánějí pláštíkem míru, se odmítají postavit nezákonné okupaci a pohnat rozsáhlou brutalitu k odpovědnosti.

Válečné zločiny Izraele

Palestinský odpor proti systémovému Izraelskému útlaku nadále odhaluje okupační dehumanizaci domorodých civilistů. Legie Palestinců mají plné právo odmítnout okupační stopu na svrchovaných územích a nastavit tak Západu zrcadlo.

Izraelská okupace byla ohromena strategií a výsledkem útoků ze 7. října a její válka pomsty v Gaze dokazuje, že Palestina má pravdu: nejválečnější vojenská okupace na světě klade důraz na krutost v Gaze a proti vůli Palestinského lidu. Vzhledem k tomu, že skupina Západních zemí spěchá podpořit zločinné ignorování mezinárodního práva ze strany Izraele, zaslouží si svět důkladné vyúčtování Izraelských válečných zločinů na vlastní oči.

Zaprvé, Izraelský krok, kterým přerušil dodávky elektřiny, potravin a pohonných hmot do Gazy, je zjevným válečným zločinem. Lze jej kvalifikovat jako trestné opatření vůči obléhaným Palestincům a činí režim apartheidu vinným z „nezákonného kolektivního trestu.“ Okupace nevykazuje žádné známky zmírnění nevybíravých útoků proti civilistům a je naprosto mylné se domnívat, že taková násilná zvěrstva zůstanou bez povšimnutí.

Cílení na životy obléhaného obyvatelstva potvrzuje, že Izrael chce, aby svět pomohl ospravedlnit jeho kolonizační pohled na Palestinskou půdu. Čím více se však Izrael bude tímto směrem ubírat, tím více posílí nezlomný Palestinský odpor, který bude moci odpovědět dvojnásobnou silou. „Tato Izraelská akce hrozí vážným zhoršením již tak neutěšené situace v oblasti lidských práv a humanitární situace v Gaze, včetně kapacity zdravotnických zařízení, zejména s ohledem na rostoucí počet zraněných,“ uvedl šéf OSN pro lidská práva Volker Turk.

Zadruhé, Izrael se netají tím, že používá zakázané zbraně, aby prosadil hromadné zabíjení v Gaze. První zprávy naznačují použití bomb na ničení bunkrů. Jejich použití v tunelech, které slouží k obživě Palestinských civilistů, jasně ukazuje, že jde o cílenou snahu okupace ohrozit civilní čtvrti. To je kontext, který podle mezinárodního humanitárního práva bomby typu buster striktně zakazuje.

Tohle je do očí bijící realita, kterou Západní země chtějí, aby svět ignoroval. Stačí se podívat na předpojaté výroky Amerického prezidenta Joea Bidena o „Izraelské“ válce, který fakticky sponzoruje její pokračování tím, že odmítá řešit hlavní příčinu současné eskalace. Washington a jeho spojenci nejeví žádné známky toho, že by chtěli zdůraznit opodstatněnost nezadatelného práva Palestiny na sebeobranu, na kterou jsou bezostyšně zaměřeny zakázané zbraně.

Představitelé Velké Británie, USA, Francie, Německa a Itálie naopak vydali společné prookupační prohlášení. Shoda signalizovala neoprávněné podporování Izraelských zvěrstev a přehlížení desetiletí trvajících zásahů do práv, vojenských represí a osídlování na úkor Palestinských svobod. Ženevské konvence zcela jasně stanoví, že těžké bomby, jako jsou bomby bunker busters, mohou být použity pouze v „krajní situaci sebeobrany.“ Použití zakázaných zbraní Izraelem proti obléhaným Palestincům odhaluje nestoudný dvojí metr Západu na válečné zločiny a jeho snahu podpořit narativ o imunitě nejdelší válečné okupace v moderních dějinách. Sebeobrana je životní silou obdivuhodného Palestinského odporu.

Utlačované nelze oslabit žádným opatřením a oznámení Izraelské okupace o „úplném obléhání“ Gazy je dalším přiznáním zbabělosti a nezákonnosti. Jak uvedl Vysoký komisař OSN pro lidská práva, ohrožování „životů civilistů“ obléháním je podle mezinárodního humanitárního práva zakázáno. Takový krok se nepochybně rovná válečnému zločinu.

Další válečné zločiny, jako je bezostyšné zabíjení Palestinských novinářů, potvrzují, že Izaelská okupace nese plnou odpovědnost za všechny důsledky, které vyplývají z jejího státem podporovaného válčení. Západní země rády stupňují rétoriku o svobodě tisku, jak se jim to hodí, ale nyní se prezentují jako hluché k fatálním útokům a nevybíravému zabíjení Palestinských novinářů na potkání.

Pokusy okupace o potlačení odpovědnosti za oslavovanou Palestinsko-Americkou novinářku Shireen Abu Aklehovou jsou příkladem, který vypovídá o atmosféře násilí udržované Západem vůči všem životům, které následovaly. Nenechte se mýlit: „Izrael a jeho partneři nehorázné přehlížení základních příčin konfliktu nevydrží a vzkaz bojovníků proti okupaci je jasný – už toho bylo dost.“

Západ také není oprávněn mluvit o svobodě, protože to je čistě a jednoduše volání samotné Palestiny. Jako taková bude mít přednost sebeobrana a sebeurčení – na základě mezinárodního práva – a právo Palestiny na státnost bude zajištěno za podmínek, které si Palestina sama stanoví. Těžké zbraně, nelegální osady a rozsáhlé ničení svrchovaného majetku se setkají s ještě tvrdší reakcí desítek Palestinců, kteří mají plné právo na odpor proti systémovému apartheidu.

Izraelský pokus vést prookupační narativ v OSN již dostal na frak. A jak naznačuje kontinuita války, neexistuje žádná symetrie mezi okupací, která je posilována válečnými zločiny, a obyvatelstvem, které se zuřivě brání bezpráví.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
P.A.Semi
Host
P.A.Semi
7 měsíců před

Inu, když u nás kdysi zastřelili Heydricha 1942, nebo když bylo Slovenské národní povstání 1944-5, fašisté ty partyzány také nazývali „teroristy“… Záleží to na úhlu pohledu…?

Palestinci z Hamasu jsou dost evidentně obdoba partyzánského (guerillového) boje proti fašistické okupaci…

Ale jsou zrádní a bezohlední především proti civilistům v Gaze, kteří to za ně odnesou, i když už to vypadá, že naštěstí méně, než Ž předpokládali…

πα½

1
0
Would love your thoughts, please comment.x