Švédsko: 16 lékařů podepsalo petici za zastavení zavádění vakcín Pfizer kvůli podezření z podvodu

16 lékařů podepsalo petici za zastavení zavádění vakcín Pfizer kvůli podezření z podvodu

Skupina 16 lékařů ze Švédska spolu s vědci podepsala petici požadující pozastavení očkování vakcínami Pfizer kvůli podezření z podvodu.

16 lékařů podepsalo petici za zastavení zavádění vakcín Pfizer kvůli podezření z podvodu

Skupina 16 lékařů ze Švédska spolu s vědci podepsala petici požadující pozastavení očkování vakcínami společnosti Pfizer v této evropské zemi kvůli podezření na podvod se subdodavatelem. Podle zprávy zveřejnil na začátku tohoto měsíce časopis British Medical Journal (BMJ), že subdodavatel společnosti Pfizer pravděpodobně provedl rozsáhlý výzkumný podvod během klíčové fáze III studie vakcíny COVID-19 amerického výrobce léků na podzim roku 2020.

Kromě toho whistleblower také uvedl, že společnost Pfizer falšovala údaje, uváděla pacienty v omyl a dokonce najímala nedostatečně vyškolené očkovatele. Oznamovatel podle zprávy rovněž odhalil, že společnost Pfizer pomalu sledovala hlášené nežádoucí účinky ve studii fáze III. Zpravodajská agentura rovněž uvedla, že pracovníci provádějící kontrolu kvality byli údajně zahlceni množstvím problémů, které se objevily. BMJ v listopadu rovněž dospěl k závěru, že studie budila otázky ohledně integrity údajů a regulačního dohledu.

Švédští lékaři označují zprávy za mimořádně závažné
Skupina 16 švédských lékařů považuje zprávy týkající se společnosti Pfizer za „mimořádně závažné“. V petici podepsané a sepsané zdravotnickými odborníky uvedli: „Podkopává to důvěru ve společnost Pfizer, která je zodpovědná za testování vakcíny a za bezpečnost vakcíny, kterou v současné době používají Švédové, včetně stovek tisíc dětí.“ Autoři petice rovněž naznačili, že rozsah podezření na vedlejší účinky očkování společnosti Pfizer je „gigantický“.

Ve zprávě se uvádí: „Ve Švédsku bylo během deseti měsíců, kdy očkování probíhalo, hlášeno 83 744 podezření na nežádoucí účinky, což je více než desetkrát více než všechny nežádoucí účinky hlášené za rok v posledních letech u všech léků a vakcín.“

„Silné podezření, že některé části klinické studie vakcíny společnosti Pfizer nebyly provedeny vědecky přijatelným způsobem a že výsledky studie nelze považovat za spolehlivé, v kombinaci s velkým rozsahem hlášených podezření na nežádoucí účinky po očkování, z nichž mnohé jsou závažného charakteru, nás jako lékaře, výzkumné pracovníky a imunology hluboce znepokojuje,“ se v petici dále píše.

Podepsaní lékaři
Nils Littorin, doktor klinické mikrobiologie
Magnus Burling, specialista na všeobecné lékařství,
Sture Blomberg, odborník na anestezii a intenzivní péči; docent
Ragnar Hultborn, odborník na onkologii; emeritní profesor
Lilian Weissová, odbornice na všeobecnou chirurgii; docentka
Ann-Cathrin Engwallová, imunoložka a viroložka; doktorka molekulární buněčné biologie s imunologickým zaměřením
Sebastian Rushworth, stážista
Maria Papadopoulou, oční specialistka
Carina Ljungfeltová, specialistka na všeobecné lékařství
Christina Malm, specialistka na všeobecné lékařství
Bo Jonsson, odborník na všeobecnou psychiatrii
Anette Stahel, magistr biomedicíny
Nina Yderberg, specialistka na dětskou a dorostovou psychiatrii
Dinu Dusceac, specialista v oboru kardiologie; PhD.
Margareta Andersson, specialistka na všeobecné lékařství
Hanna Åsberg, specialistka na všeobecné lékařství

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x