Švédská studie: Po druhé injekci proti COVID-19 umírali lidé o 20 % častěji než obvykle

Po druhé injekci proti COVID-19 umírali lidé o 20 % častěji než obvykle

Podle 34 stránkového dokumentu o účinnosti vakcíny zveřejněného v časopise The Lancet zemřelo po necelých dvou týdnech 3 939 ze 4,03 milionu Švédů, kteří dostali druhou dávku vakcíny proti COVID-19.

Po druhé injekci proti COVID-19 umírali lidé o 20 % častěji než obvykle

Podle údajů z rozsáhlé Švédské studie se zdá, že několik týdnů po podání druhé dávky vakcíny proti COVID-19 umírají lidé o 20 % a více častěji než obvykle.

Tyto údaje jsou ukryty v předtisku článku o účinnosti vakcíny, který byl zveřejněn minulý měsíc. Hlavním zjištěním článku bylo, že ochrana proti COVID, včetně těžkých případů, po šesti měsících prudce klesla.

Výzkumníci výslovně nezkoumali úmrtí ze všech příčin – ta se od léta zvýšila v mnoha zemích s vysoce proočkovanou populací.

Na straně 32. 34stránkové zprávy však graf ukazuje, že 3 939 ze 4,03 milionu Švédů, kteří dostali druhou dávku,zemřelo. V průběhu jednoho roku by tato míra úmrtnosti znamenala roční úmrtnost přibližně 2,5 % ročně – 1 člověk ze 40, což je téměř třikrát více než celkový švédský průměr. V běžném roce zemře přibližně 1 ze 115 Švédů.

Míra úmrtnosti

Tento obrovský rozdíl samozřejmě nezohledňuje důležitý matoucí faktor: mladší lidé, u nichž je riziko úmrtí mnohem nižší, byli méně často očkováni. Švédsko však také poskytuje podrobné údaje o celkovém počtu úmrtí na národní úrovni, což umožňuje hrubé základní srovnání.

Z těchto údajů vyplývá, že od 1. dubna do začátku srpna v letech 2015 až 2019, tedy v období, kdy téměř všichni ze 4 milionů Švédů zahrnutých do studie obdrželi druhou dávku, zemřelo každý týden v průměru přibližně 1 650 Švédů. Míra úmrtnosti se v těchto letech téměř nelišila.

Jinými slovy, na jaře a v létě ve Švédsku běžně umírá každé dva týdny přibližně 3 300 lidí – a to nejen těch, kteří dostali vakcínu, ale všech 10,6 milionu obyvatel.

Udělejme tedy neuvěřitelně konzervativní předpoklad, který je výrazně ve prospěch vakcín. (Následujících několik odstavců je trochu složitějších, ale doufám, že se vyplatí věnovat čas jejich přečtení a promyšlení).

Předpokládejme, že skupina lidí, kteří byli očkováni, byla o tolik starší a nezdravější než ti, kteří očkováni nebyli, že by se podíleli na všech úmrtích ve Švédsku bez ohledu na to, zda byli očkováni, či nikoli. Jinými slovy, předpokládejme, že i kdyby vakcíny neexistovaly, každý člověk, který ve Švédsku zemřel, by patřil do té skupiny 4,03 milionu lidí, kterou výzkumníci sledovali – zatímco žádný jiný člověk by nezemřel.

V takovém případě by z těchto 4,03 milionu lidí „mělo“ každé dva týdny zemřít přibližně 3 300 lidí. VÍCE jich být nemůže – protože celé Švédsko jich víc nemá.

Vakcíny však existují. Těchto 4,03 milionu lidí je dostalo. A během dvou týdnů po obdržení druhé dávky vakcíny jich podle výzkumníků jako skupina nezemřelo asi 3 300, ale 3 939 osob!!!

A 3 939 úmrtí je asi o 20 % více úmrtí, než „mělo“ v těchto dvou týdnech po podání vakcíny nastat. Číslo 20 % opět podhodnocuje skutečný rozdíl, protože v reálném světě dojde k určitým úmrtím i u 6,6 milionu neočkovaných osob, takže skutečné výchozí číslo pro očkovanou skupinu není 3 300 úmrtí, ale o něco nižší.

Výzkumníci bohužel neuvedli žádné podrobnosti o úmrtích, takže není možné zjistit, zda se jedná o neúměrně vysoký podíl kardiovaskulárních onemocnění.

Rovněž není možné zjistit, zda byla s úmrtími neúměrně spojena jedna konkrétní vakcína. Švédsko použilo převážně mRNA vakcínu společnosti Pfizer, dále část DNA/AAV vakcíny společnosti AstraZeneca, která není v USA dostupná, a malé množství mRNA vakcíny společnosti Moderna.

Je samozřejmě možné, že k úmrtí navíc došlo jen náhodou.

Nebo že hrstka starších Švédů, kteří byli očkováni v únoru a březnu, má na svědomí obrovský nepoměr úmrtí po očkování. Vzhledem k tomu, že týdenní počet úmrtí ve Švédsku je v zimě vyšší, velký počet úmrtí po očkování v těchto měsících by poněkud snížil sílu signálu, i když by stále existoval.

Nehledě na tyto výhrady však Švédské údaje nabízejí velmi rozsáhlý soubor reálných dat, který zjevně ukazuje na výrazné zvýšení úmrtnosti ze všech příčin bezprostředně po očkování vakcínou proti COVID-19.

Jsou dalším důkazem ve stále znepokojivějším obrazu – vedle případů a neoficiálních zpráv, známé souvislosti se zánětem srdce u mladých mužů, aktualizovaných údajů z klinických studií společnosti Pfizer, které odhalují početní nerovnováhu v úmrtnosti očkovaných osob, a především obecného nárůstu úmrtnosti ze všech příčin v mnoha zemích.

Všechny tyto varovné signály se týkají vakcín, které – pokud jsou Švédské údaje správné – mohou ve skutečnosti zvýšit riziko infekce COVID-19 přibližně po osmi měsících.

Ano, RŮST!
Vidíte, jak ta černá čára na horním grafu klesá pod nulovou úroveň? To představuje negativní účinnost, což je jiný způsob, jak říci, že lidé, kteří jsou očkováni, mají VĚTŠÍ pravděpodobnost nákazy než ti, kteří očkováni nejsou.

A jak ukazuje druhý graf, účinnost proti závažné infekci COVID-19 se rovněž snižuje.
graf

Přesto se Bidenova administrativa a vlády v celé Evropě nadále snaží donutit více lidí, aby si tyto vakcíny vzali. Proč?

Kliknutím sem si můžete přečíst celou studii

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x