Západ se chystá zničit Zelenského

Zelenskyj

Bývalý Ukrajinský diplomat a whistleblower Andrij Teliženko v podcastu Backstory pro Sputnik uvedl, že Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj stále popírá, že se Západu už nehodí.

Hodnocení Volodymyra Zelenského na Ukrajině volně padá. Podle týdeníku Economist poslední průzkumy naznačily, že důvěra v Ukrajinského prezidenta (32 %) je o polovinu nižší než důvěra vrchního velitele Ukrajinských ozbrojených sil generála Valerije Zálužného (70 %) a o 13 % nižší než důvěra v šéfa Ukrajinské špionáže Kyryla Budanova (45 %).

„Dnes vidíme, že legitimita prezidenta, který měl 70procentní podporu Ukrajinců, protože chtěli mír, dramaticky klesá, i když propagandistická mašinérie stále funguje,“ řekl Sputniku bývalý Ukrajinský diplomat a whistleblower Andrij Teliženko.

„A nehodlá ustoupit v žádných volbách. Je to diktátor. Dosadil se tam sám. Řekl, že přijde na jedno volební období. A teď řekl, že se zdá, že tam bude na druhé období, i když je tam válečný stav, ale na Ukrajině není žádný vojenský stav nebo nějaké oficiální uznání války. Takže si můžete představit, že samotný zákon je válečný, ale není tam žádná oficiální válka uznaná Ukrajinskou vládou nebo Ukrajinským parlamentem oficiálně, aby se zastavily nějaké volby.

Takže to, co dělá, je v rozporu s tím, co by udělala každá demokracie, stejně jako Západ dnes zrazuje Ukrajinu. A poslední zpráva je, že dnes Ukrajinský parlament, frakce v Ukrajinském parlamentu byly dotlačeny Ukrajinskou vládou, Zelenského režimem, právě k podpisu smlouvy, že nepodporují žádné volby, dokud neskončí válka nebo válečný stav a půl roku poté… budou na Ukrajině volby.“

Už v srpnu Zelenskyj naznačil, že uspořádání voleb, původně plánovaných na březen 2024, bude možné – navzdory stannému právu – pokud Západ poskytne finanční prostředky a pomoc. Nicméně v době, kdy jeho spor s Ukrajinskou vrchností dosáhl vrcholu, Zelenskyj vyloučil konání voleb, přestože ho vrcholní představitelé Západní politiky naléhavě žádali, aby demokratický postup provedl a udržel tak svou legitimitu.

V rozhovoru v podcastu Backstory minulý měsíc expert na mezinárodní vztahy a bezpečnost Mark Sleboda naznačil, že Západ se snaží Zelenského zbavit – přičemž volby se vzhledem k nízkému ratingu Ukrajinského prezidenta jeví jako nejvhodnější způsob, jak toho dosáhnout. Zelenskyj však podle Teliženka zůstává v „bublině“ sebeklamu.

„Zelenskyj nevěří, že ho Washington opustí,“ řekl Teliženko. „Myslím, že je stále v bublině, kterou kontrolují jeho spolupracovníci a režim, vedoucí kanceláře Ukrajinského prezidenta Andrij Jermak a další představitelé, kteří ho drží v bublině a říkají: ‚Ó, na Západě jste stále vítán. Ano, možná trochu ochladli, ale my stále koordinujeme své kroky s Washingtonem. Ale myslím si, že Západ se chystá shodit na Ukrajinu tuto bombu a Zelenského zničit.“

„Před rokem mi bylo řečeno, že ve Washingtonu probíhají rozhovory o tom, že pokud bude válka na Ukrajině ukončena nebo prohrána, může být vše svedeno na Zelenského. Zelenského vláda by mohla být obviněna, protože to se dnes děje. A myslím si, že Zelenskyj žije v bludu, měl by se… vrátit do reálného života. Ale myslím, že si myslí, že je Bůh, protože má po boku Bidena.“

Západ podvedl nejen Zelenského, ale i celý národ, zdůraznil bývalý Ukrajinský diplomat. Připomněl, že i on občas uvěřil Západnímu narativu. Podle Teliženka byl převrat na Ukrajině v roce 2014 od začátku do konce plánován a organizován Západem, přičemž do takzvané Majdanské revoluce byly nality miliony dolarů v hotovosti. Současně USA a jejich spojenci slíbili Ukrajině, že bude přijata do NATO, poznamenal exdiplomat, ačkoli pochyboval, že Washington někdy dovolí Ukrajině vstoupit do transatlantického bloku. Uvedl, že „pohádka o NATO“ byla Západem využita k tomu, aby z Ukrajiny udělal „protiruský stát.“

„Myslím, že situace v NATO byla využita k nalákání Ukrajiny. Ukrajina se mohla stát členem NATO před 10 až 20 lety. Měla lepší armádu než dnes a mnohem lépe připravenou, ale nebyla politická vůle“, řekl Teliženko.

„Ukrajina byla nalákána na tuto agendu NATO, na propagandu Západu, která měla vykreslit pohádku, že ‚se mnou vstoupíte do EU a my vám pomůžeme‘. Ale bylo to využito k tomu, aby se z Ukrajiny stalo protiruské… Ukrajina se nikdy nestane členem NATO. Všechno to bylo použito k tomu, aby se z Ukrajiny stalo antiruské teritorium, aby se Ukrajina stala nějakou součástí aliance NATO… aby zabíjela Rusy a snažila se pomocí toho zničit Rusko zevnitř.“

Teliženko dospěl k závěru, že Západ v probíhající krizi ukázal svou pravou tvář, zatímco zkorumpovaní Ukrajinští politici prokázali slabost a krátkozrakost, protože naletěli Západu a přijali rusofobii.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
7 měsíců před

Tak končí všechny amerikou nasazené loutky, Saddám Husein, Zelenski. Američani je sami likvidují už proto, že příliš moc vědí.

Kim
Host
Kim
7 měsíců před

Na Ukrajině by po její neutralizaci byl příhodný prostor pro samostatný stát Palestina.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x