Nový zákon umožní Němcům po dovršení 14 let jednou ročně změnit pohlaví

drag queer

Němečtí zákonodárci schválili zákon, který umožní dětem od jejich 14 let změnit pohlaví na matričním úřadě bez nutnosti lékařského vyšetření.

Německý parlament v pátek schválil zákon, který lidem usnadňuje změnu pohlaví v právních dokumentech, aniž by museli podstoupit chirurgický zákrok nebo hormonální terapii.

Občané budou moci legálně změnit své křestní jméno a pohlaví na základě jednoduché žádosti, čímž odpadne nutnost znaleckého posudku, který byl dosud povinný.

V případě dětí mladších 14 let mohou žádost podat rodiče. Nezletilí od 14 let tak mohou učinit sami se souhlasem rodičů.

Zákon o „sebeurčení“ pohlaví podpořilo 374 poslanců, většinou z vládnoucí „semaforové“ koalice, dalších 251 zákonodárců bylo proti a zbývajících 11 se zdrželo hlasování. Zákon vstoupí v platnost v listopadu.

RT uvádí: Současné předpisy pocházejí z roku 1981 a uvádějí, že osoby, které si chtějí změnit pohlaví, musí nejprve podstoupit dvě psychologická vyšetření. Konečné rozhodnutí podle tohoto zákona přísluší okresnímu soudu.

Vládnoucí koalice kancléře Olafa Scholze argumentovala tím, že stávající postupy jsou pro transgenderové osoby ponižující, protože musí úředníkům sdělovat intimní údaje

Podle nového zákona budou moci rodiče podat žádost o změnu pohlaví dítěte již od pěti let, a to se souhlasem přítomného dítěte. Nezletilí starší 14 let si budou moci změnit křestní jméno a pohlaví sami, pokud budou mít souhlas rodičů nebo zákonných zástupců.

Jednotlivci budou moci provést změnu jednou ročně.

Němci budou mít rovněž právo nahradit slova „matka“ a „otec“ v rodinném rejstříku neutrálním výrazem „rodič.“

Nebinární jedinci se mohou registrovat jako „různorodí“, místo aby si museli vybírat mezi „mužem“ a „ženou.“

Podle nedávno přijatých právních předpisů může být každý, kdo se pokusí zveřejnit minulou pohlavní identitu jednotlivce, pokutován až do výše 10 000 eur.

Zákon ponechává na saunách, bazénech, tělocvičnách a dalších sportovních zařízeních, aby se rozhodly, zda do ženských šaten a na toalety pustí biologické muže. Pokud jde o soutěžní sporty, mohou jednotlivé svazy rozhodnout, zda biologičtí muži, kteří se identifikují jako ženy, mohou soutěžit proti ženám.

Návrh zákona čelil v pátek ve Spolkovém sněmu bouřlivé debatě, přičemž vládní zmocněnec pro otázky LGBTQ+ Sven Lehmann jej označil za historický a ukončující „porušování lidských práv.“

Nicméně opoziční strany byly převážně proti, zákonodárkyně z Křesťanskodemokratické unie (CDU) Mareike Wulfová označila zákon za „nezodpovědný“ a „sociálně výbušný.“ Wulfová rovněž argumentovala tím, že zločinci by mohli nové předpisy využít k zakrytí své identity.

Sahra Wagenknechtová, bývalá předsedkyně Levicové strany, která nyní vede svou vlastní stranu, varovala, že když se nyní muži mohou prohlašovat za ženy, „práva na ochranu žen a ženské ochranné domovy jsou minulostí.“

Zástupce krajně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) uvedl, že návrh zákona představuje hrozbu pro mladé lidi, a odsoudil jej jako „trans-hype.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Nový zákon umožní Němcům po dovršení 14 let jednou ročně změnit pohlaví first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x