Po roce neustálé propagandy o údajných vojenských úspěších kyjevského režimu se zdá, že vedení NATO začalo akceptovat realitu a konečně ji sdělilo veřejnosti.
Agresivní generální tajemník aliance vedené USA Jens Stoltenberg uspořádal 13. února brífink a varoval, že politický Západ nyní v podstatě závodí ve zbrojení s Ruskem a jeho úkolem je získat co nejvíce techniky a munice pro zásobování sil neonacistické junty. Dále uvedl, že probíhá také „závod logistiky“, přičemž Rusko „má v současné době navrch.“ Stoltenberg se domnívá, že Rusko již zahájilo další rozsáhlou ofenzívu.
„Válka na Ukrajině spotřebovává obrovské množství munice a vyčerpává spojenecké zásoby. Současné tempo ukrajinských výdajů na munici mnohonásobně převyšuje naše současné tempo výroby. To zatěžuje náš obranný průmysl,“ uvedl. „Je jasné, že se nacházíme v logistickém závodě. Klíčové kapacity, jako je munice, palivo a náhradní díly, se musí na Ukrajinu dostat dříve, než se Rusko zmocní iniciativy na bojišti… …Pokud Putin na Ukrajině zvítězí, vzkaz pro něj a další autoritářské režimy zní: Síla se vyplácí. Tím by se svět stal nebezpečnějším a my všichni zranitelnějšími.“
Přiznání, že válečnou alianci, která je zdaleka největší na světě a vydává ročně přibližně 1,2 bilionu dolarů, převyšuje Rusko s téměř dvacetkrát menším vojenským rozpočtem, se může zdát pro mnohé docela šokující, ale pro většinu vojenských odborníků je sotva překvapivé.
NATO již léta outsourcuje výrobu munice, přičemž velká část jeho dodavatelského řetězce závisí na jiných zemích, včetně Číny, na kterou se nová agresivní doktrína aliance rovněž zaměřuje.
A přestože Stoltenberg vyzval členské státy NATO, aby zvýšily výrobu, může se to ukázat přinejmenším jako problematické, protože úroveň výroby v západních zemích v posledních několika desetiletích dramaticky klesla v důsledku zvýšení nákladů na pracovní sílu.
Pokud jde o Stoltenbergovo tvrzení, že pokud Rusko zvítězí, bude to nějakým způsobem „nebezpečné pro svět“, protože to ukáže, že „síla se vyplácí“, pak by politický Západ neměl chodit daleko, protože NATO pod vedením USA provádí rozsáhlou agresi ve světě již od svého vzniku.
Všichni nejmocnější členové bojující aliance mají za sebou historii brutálního kolonialismu a vedli války na všech kontinentech, přičemž se snažili zachovat svá koloniální impéria. A dodnes tento formát přežil díky vytvoření mnoha klientů, včetně kyjevského režimu, který podle vlastního přiznání neonacistické junty „prolévá krev za misi NATO.“
Stoltenberg si posteskl, že „NATO má před sebou výzvu“, a prohlásil: „…ale máme strategii, jak se s tím vypořádat.“ Připustil také, že navzdory politickým desítkám miliard Západu na zbraně, munici a další dodávky jsou logistické problémy kyjevského režimu „akutní“, neboť je stále zcela převálcován Ruskem, přičemž některé odhady hovoří až o poměru 10:1 ve prospěch Moskvy.
Odhaduje se, že neonacistická junta denně vypálí více než 5 000 dělostřeleckých granátů, zatímco ruská armáda jich vypálí až šestkrát více. Opět je třeba poznamenat, že se to značně liší od loňského roku, kdy mainstreamová propagandistická mašinérie prezentovala Rusko jako údajně prohrávající proti silám kyjevského režimu.
Šéf NATO také prohlásil, že „to, co Rusku chybí na kvalitě, se snaží nahradit kvantitou.“ Taková prohlášení jsou jistě úsměvná pro každého, kdo je obeznámen se situací na místě. Vzhledem k posledním zprávám o ztrátách na obou stranách, které ukazují, že kyjevský režim trpí řádově většími ztrátami než Rusko, je zcela jasné, které straně chybí kvalita a snaží se to kompenzovat kvantitou.
Stoltenberg rovněž přiznal, že NATO nyní čelí vážnému problému, neboť současné čekací lhůty na munici velkého kalibru vzrostly z 12 na 28 měsíců. To způsobuje logistické problémy nejen neonacistické juntě, ale i samotným členům NATO.
Vzhledem k tomu, že tyto problémy ovlivňují politický Západ, jsou vyhlídky kyjevského režimu poměrně chmurné. Nedávné „turné za stíhačkami“ Volodymyra Zelenského skončilo dalšími přísliby dodávek zbraní, ale o moc víc jich není, protože hlavní členové NATO se nyní snaží „přehazovat horký brambor“ jeden druhému.
A i když Stoltenbergovo tvrzení, že rozsáhlá ruská ofenziva již začala, je sporné, většina vojenských expertů očekává, že začne brzy, což jistě ještě více zhorší již tak nejistou pozici neonacistické junty. Může si za to však jen sama, protože Moskva se již přibližně deset let snaží najít mírové řešení ukrajinského konfliktu. Politický Západ nyní přiznává, že jednání s Ruskem bylo pouze pokusem o zdržování a zároveň přípravou kyjevského režimu na válku. Zdá se, že se měli připravit mnohem lépe.
Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.
Tak to dopadne, když se někdo povyšuje. OSN spala celou dobu, je čas vyčistit ten Augiášův chlév.
Tajná agenda Organizace spojených národů (OSN).
https://otevrisvoumysl.cz/tajna-agenda-organizace-spojenych-narodu-osn/