Šokující zpráva: Zdá se, že opičí neštovice jsou laboratorním kmenem s neznámými vlastnostmi

opičí neštovice

Zdá se, že epidemie opičích neštovic, která se v současné době objevuje v zemích po celém světě, pochází z „laboratorního kmene“, prozradil zdroj z Evropského centra pro kontrolu nemocí.

opičí neštovice

Nezávislý vyšetřovatel Dr. Benjamin Braddock na Twitteru prohlásil, že mu nejmenovaný zdroj z ECDC sdělil, že podle předběžné analýzy opičích neštovic pochází virus z laboratoře a může souviset s biologickým výzkumem USA na Ukrajině.

„Zdroj z ECDC mi sdělil, že předběžná analýza opičích neštovic naznačuje, že jde o ‚třetí laboratorní kmen s neznámými vlastnostmi‘ a že se hovoří o tom, že to nějak souvisí s obviněními Moskvy proti biologickým aktivitám USA na Ukrajině,“ napsal Braddock v sobotu na Twitteru.

Kromě toho prý rusko-čínská společná pracovní skupina zahájila vyšetřování, „odkud pochází, zda je zjistitelný ve výzkumu prováděném USA na Ukrajině, v Gruzii; zda existuje souvislost s biologickým výzkumem neštovic prováděným USA na Ukrajině,“ dodal.

Vzhledem k rostoucímu počtu případů opičích neštovic v USA a Evropě zdroj z ECDC údajně tvrdí, že agentura hodlá nakoupit vakcíny proti pravým neštovicím (Imvanex) od biotechnologické společnosti Bavarian Nordic, přestože nebyly testovány na tento konkrétní kmen opičích neštovic.

„Hlavní pozornost ECDC se nyní soustředí na nákup co největšího množství vakcín BN. ‚Nakupují ji ještě předtím, než vědí, zda je vůbec účinná proti tomuto kmeni opičích neštovic. Nedivil bych se, kdyby testování její účinnosti úplně vynechali,'“ napsal Braddock na Twitteru.

Krátce po ruské invazi na Ukrajinu varovala Světová zdravotnická organizace ukrajinské úřady, aby zničily všechny vysoce nebezpečné patogeny zkoumané v biolaboratořích a zabránily tak „případnému úniku“ na veřejnost.

Ruská parlamentní komise pro vyšetřování amerických biologických laboratoří na Ukrajině v pátek obvinila USA z provádění nelegálního výzkumu pravých neštovic a eboly v tajných biolaboratořích na Ukrajině.

„Dnes jsme předložili analýzu, o které patogeny se USA na Ukrajině zvláště zajímaly,“ řekla v pátek novinářům spolupředsedkyně komise Irina Jarovaja. „Kromě patogenů, které jsou teritoriálně vázány na Ukrajinu, laboratoře zkoumaly viry a patogeny, které jsou endemicky velmi vzdálené od Ukrajiny, jako je ebola a pravé neštovice.“

Před tímto nedávným výskytem byly případy opičích neštovic zaznamenány pouze v zemích střední a západní Afriky, což odborníky zmátlo v souvislosti s případy opičích neštovic, které se v posledních týdnech rychle objevily v Severní Americe a Evropě.

„Jsem tím ohromen. Každý den se probudím a objeví se další nakažené země,“ řekl Oyewale Tomori, virolog, který dříve vedl Nigerijskou akademii věd a který zasedá v několika poradních orgánech WHO.

„Tohle není druh šíření, který jsme viděli v západní Africe, takže se na Západě může dít něco nového,“ řekl.

Zajímavé je, že americký Úřad pro pokročilý výzkum a vývoj v oblasti biomedicíny (BARDA) nedávno zakoupil 13 milionů dávek vakcíny proti neštovicím a opičím neštovicím Jynneo od společnosti Bavarian Nordic, ale Zdravotnictví a sociální služby (HHS) vydalo prohlášení, že tato velká objednávka nemá nic společného s probíhající epidemií opičích neštovic.

„Nejnovější nákup vakcíny proti planým neštovicím agenturou BARDA byl součástí standardního a průběžného úsilí o připravenost a nesouvisel s konkrétními událostmi,“ řekl v pátek mluvčí HHS agentuře Axios.

„Agentura BARDA spolupracovala s průmyslem na vývoji a nákupu vakcín a léčebných přípravků pro případ možného ohrožení planými neštovicemi, z nichž některé mohou být použity i v reakci na opičí neštovice,“ dodal mluvčí.

Od vymýcení viru v roce 1980 se v USA přirozeně nevyskytl žádný případ neštovic.

Proč by vláda USA cítila nutkání nakoupit zásilku vakcín proti neštovicím/opičím neštovicím, zejména právě teď?

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x