Seymour Hersh: Neúspěch kyjevské protiofenzívy musí být pro Washington „budíčkem“

ukrajinský tank

Investigativní novinář Seymour Hersh vysvětluje, že neúspěch ukrajinské protiofenzívy musí přimět Washington, aby přestal financovat válku na Ukrajině v naději na „zázrak, který se nedostaví.“

ukrajinský tank

Investigativní novinář Seymour Hersh prohlásil, že USA by měly považovat neúspěch Kyjeva při překračování ruských obranných linií za „budíček.“

Hersh konstatoval, že během uplynulých deseti dnů bojů a podle informací z bojiště poskytnutých anonymním zdrojem se ukrajinským ozbrojeným silám podařilo obsadit pouze dvě čtvereční míle, tedy asi 5,2 kilometru čtverečního, území ovládaného Ruskem.

Novinář uvedl, že v předchozích dvou týdnech ukrajinská armáda dobyla pouze 44 mil území, z nichž většinu tvořila otevřená krajina nacházející se před první z ruských vícevrstvých obranných linií.

Informovaný důstojník řekl Hershovi, že „armádě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského by trvalo 117 let“, než by Kyjev znovu získal moc nad územím, které nyní kontroluje Rusko; jde o plochu přibližně 40 000 čtverečních kilometrů.

Hersh vyzval amerického prezidenta Joea Bidena, aby konečně veřejně přiznal, že „odhadovaných více než 150 miliard dolarů, které jeho administrativa dosud věnovala na vyzbrojování Ukrajiny, se ukázalo jako velmi špatná investice“, a poté dodal, že „hrozící katastrofa na Ukrajině… by měla být budíčkem“ pro zákonodárce ve Washingtonu, kteří se nadále snaží nabídnout Kyjevu miliardy dolarů „v naději na zázrak, který se nedostaví.“

Již dříve v rozhovoru s Georgem Gallowayem v pořadu Mother of All Talk Shows (MOATS) tento americký investigativní novinář, držitel Pulitzerovy ceny, uvedl, že ukrajinská protiofenzíva nepřinese nic dobrého Kyjevu, Spojeným státům ani NATO.

Hersh vysvětlil, že „tato protiofenzíva nebude dobrá pro Ukrajinu, nebude dobrá pro NATO a rozhodně nebude dobrá pro Bidenovu administrativu.“

Na otázku ohledně možnosti, že by se NATO zapojilo do války, Hersh uvedl, že „pravděpodobně už v ní je.“

Novinář dále vysvětlil, že ukrajinská armáda se skládá z „tolika nesourodých skupin“, srovnatelných s 15 různými tanečními týmy, které jsou najednou nuceny uspořádat společnou sestavu poté, co velmi dlouho cvičily samy.

Navzdory probíhajícím pokusům o organizaci je podle Hershe „nemožné“, aby se jim to podařilo.

Ukrajina v křehké protiofenzívě zaznamenává ztráty na více frontách
Ruské ministerstvo obrany ve čtvrtek zveřejnilo video, na němž ruský tank T-80 ničí americké bojové vozidlo Bradley provozované ukrajinskými silami.

Ministerstvo potvrdilo, že „dělostřeleckým jednotkám se podařilo zničit cíle na velké vzdálenosti mimo dosah přímého vidění, a to s využitím souřadnic získaných pomocí bezpilotních letounů“, přičemž uvedlo, že vzdálenost palby činila přibližně 9,5 km podél Kupjanské fronty v Charkovské oblasti.

Ruské síly podle prohlášení rovněž zničily pozorovací stanoviště, sklady a zahraniční vojenskou techniku.

Sputnik citoval příslušníka ruských bojových tankových jednotek, který uvedl, že ukrajinské cíle byly „velmi rozmanité, včetně bunkrů, zákopů, komunikačních systémů a zařízení.“

V Doněcké oblasti šéf ruské bojové skupiny South press Vadim Astafjev agentuře řekl, že „dělostřelectvo skupiny zničilo opěrné body dvou brigád ukrajinských ozbrojených sil v oblastech Kalinovka a Avdějevka.“

Podle Astafjeva byly zničeny tři minomety ráže 120 mm na Mariinské ose a jednotky obsluhující těžké plamenometné systémy Solncepjok se zaměřily na ukrajinské síly shromážděné na stanovištích města Malaja v Kalinovce.

Podle prohlášení zástupce DLR ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci otázek souvisejících s válečnými zločiny ze strany Ukrajiny zaútočila ukrajinská armáda během 24 hodin na oblasti Doněcké lidové republiky (DLR) 34krát a vypálila 196 střel.

Prozatímní šéf DLR Denis Pušilin uvedl, že při ukrajinském ostřelování zahynuli dva lidé a další byli zraněni, přičemž mnozí z nich jsou mladiství.

„Podle předběžných údajů palba ukrajinských ozbrojených formací na Kirovský okres Doněcka zabila dva lidi a způsobila různě těžká zranění dalším osmi civilistům, včetně pěti dětí – dívek s daty narození v letech 2008, 2009, 2005 a 2009 – a dospívajícího chlapce narozeného v roce 2006,“ uvedl na Telegramu.

Kromě civilní infrastruktury v Jasinovataje a školy v Petrovském okrese Doněcku bylo podle Pušilina dělostřeleckými střelami poškozeno také několik domů.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x