Moskva: USA dělají vše pro to, aby narušily syrsko-arabské usmíření

arabský summit

Ruská zahraniční rozvědka obviňuje USA, že dodávají ISIS na jihu Sýrie „rakety s bojovými hlavicemi naplněnými jedovatými látkami.“

arabský summit

Ruská zahraniční rozvědka (SVR) v pondělí odhalila, že americká administrativa je odhodlána narušit nedávnou iniciativu arabských států na obnovení diplomatických vztahů se Sýrií.

„Bidenův tým dělá vše pro to, aby narušil arabsko-syrskou normalizaci, aby zdiskreditoval vedení Sýrie. Za tímto účelem se připravují provokace, včetně použití chemických jedovatých látek,“ uvedla SVR ve svém prohlášení.

Ruská zahraniční rozvědka uvedla, že USA dodaly ISIS na jihu Sýrie „rakety s hlavicemi naplněnými jedovatými látkami.“

Konkrétně SVR obvinila zástupce velitele Ústředního velení USA viceadmirála Jamese Malloye, že je zodpovědný za útoky ISIS v jižní Sýrii a v oblasti Damašku.

„Podle informací, které má SVR k dispozici, techniku jejich použití praktikovali v květnu v syrské provincii Idlib bojovníci CIA kontrolovaného místního křídla Al-Káidy, skupiny Hurras al-Din, a také extremisté z Islámské strany Turkestánu. Tehdy bylo otráveno asi 100 civilistů,“ uvádí se v prohlášení.

Na začátku června se objevily zprávy, že američtí zákonodárci uvažují o zpřísnění sankcí vůči Sýrii ve snaze podkopat její dosavadní úsilí v rámci procesu usmíření, který probíhá s řadou arabských států a který nedávno vyvrcholil návratem země do Ligy arabských států po více než deseti letech, kdy byla mimo ni.

Americký zástupce Joe Wilson představil návrh zákona známý jako Asadův zákon proti normalizaci režimu z roku 2023, který podpořilo 35 dalších poslanců a který rozšiřuje zákon Caesar představený v roce 2020 s cílem uvalit na Sýrii tvrdé sankce.

Návrh zákona by měl zajistit, aby arabské země, jako je Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty, byly potrestány za investice v Sýrii po jejich sblížení s touto zemí.

Prakticky kriminalizuje investice v Sýrii tím, že by země, která provede investici, podepíše smlouvu nebo daruje více než 50 000 dolarů na syrská území osvobozená syrskou armádou, zahájila přezkum kvůli možným finančním sankcím.

Ještě v dubnu izraelská média hovořila o vážných obavách izraelské okupace ze sbližování Sýrie a zemí Perského zálivu a zdůrazňovala, že tento vývoj nevěstí pro „Izrael“ nic dobrého, zejména v situaci, kdy dochází k tání vztahů mezi Íránem a státy Perského zálivu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x