Sergej Lavrov: Západní loutkovodiči dělají vše pro prodloužení konfliktu na Ukrajině

Sergej Lavrov

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov poukázal na to, že kyjevský režim a jeho západní loutkovodiči dělají vše pro to, aby prodloužili nepřátelství.

Sergej Lavrov

V rozhovoru pro air.ru, který byl v úterý zveřejněn na internetových stránkách ruského ministerstva zahraničí, Lavrov uvedl, že čínský mírový plán pro Ukrajinu souzní s klíčovými ruskými přístupy, „zejména pokud jde o nutnost zajistit rovnou a nedělitelnou bezpečnost pro všechny země v Evropě a ve světě obecně.“

Koncem února Čína vydala dvanáctibodový dokument nazvaný „Pozice Číny k politickému řešení ukrajinské krize“, v němž Peking zdůrazňuje respektování suverenity všech zemí, vyzývá k zastavení nepřátelských akcí a obnovení jednání mezi Moskvou a Kyjevem.

„Mírovému procesu zatím brání Kyjev a jeho západní loutkovodiči, kteří vyvíjejí veškeré úsilí, aby prodloužili válečný konflikt,“ uvedl ruský diplomat.

Lavrov poznamenal, že vedoucí představitelé Ruska a Číny Vladimir Putin a Si Ťin-pching konstatovali „důležitost další úzké koordinace zahraniční politiky.“

Ruský ministr zahraničí vysvětlil, že Rusko a Čína „vidí příčiny hlavních výzev v oblasti mezinárodní bezpečnosti podobně a konstatují neochotu Západu vést mezistátní dialog založený na principech rovnosti.“

Dodal, že obě země „vystupují proti používání sankčních nátlakových metod a dalších nástrojů bezohledné konkurence.“

„Naše strategická spolupráce přitom není zaměřena proti třetím zemím. Přispívá k vyváženému rozvoji celého mezinárodního systému,“ poznamenal Lavrov.

Lavrov konstatoval, že čínská strana potvrdila svůj „vážný postoj k ukrajinské otázce“, a dodal: „Vítáme připravenost Pekingu hrát konstruktivní roli v politickém a diplomatickém řešení konfliktu.“

Lavrov: EU je vůči Rusku nepřátelská
V návaznosti na to ruský ministr zahraničí zmínil, že Rusko nyní vnímá Evropskou unii jako nepřátelské sdružení.

Od začátku války na Ukrajině uvalila EU na Rusko 10 balíčků sankcí, z nichž poslední byl uvalen 24. února, u příležitosti prvního výročí konfliktu.

„Evropská unie ‚ztratila‘ Rusko. Je to však její vlastní dílo. Právě členské státy EU a vedoucí představitelé Unie otevřeně prohlašují, že je třeba Rusku způsobit strategickou porážku, jak říkají,“ uvedl Lavrov.

„Plní zločinecký kyjevský režim zbraněmi a municí a posílají na Ukrajinu instruktory a žoldáky. To jsou důvody, proč považujeme EU za nepřátelské sdružení,“ dodal.

Lavrov uvedl, že ruská strana z této situace učinila nezbytné závěry, a zdůraznil, že Moskva bude v reakci na nepřátelské kroky jednat „rozhodně, pokud to bude nutné, přičemž se bude řídit národními zájmy Ruska a principem reciprocity, který je v diplomatické praxi běžně přijímán.“

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
1 rok před

Že ho ten Lavrov nepošle niekam. Sa mu čudujem, že má ešte na to žalúdok, jednať s takýmito hajzlami. Mal by im vysvetliť, že najskôr sa musia USA naučiť slušnosti a až potom bude s nimi seriózne môcť rokovať. Dovtedy nach zabudne. Doba kedy si USA mohli robiť čo sa im zachcelo, sa pominula!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x