Ukrajina vyzývá k větší cenzuře „dezinformací“ na sociálních sítích

Ukrajina,USA

S podporou dalších sedmi infiltrovaných zemí střední a východní Evropy vydala Ukrajina pod vedením královny blahobytu Volodymyra Zelenského výzvu k akci s požadavky na ještě větší cenzuru sociálních médií v boji proti „dezinformacím“ na internetu.

Ukrajina,USA

V otevřeném dopise adresovaném společnosti Meta (mateřské společnosti Facebooku), který podepsaly Ukrajina, Moldavsko, Polsko, Česká republika, Slovensko, Estonsko, Lotyšsko a Litva, se tvrdí, že dezinformace na internetu destabilizují všechny tyto země a podkopávají centralizovanou podporu Evropské unie Ukrajině uprostřed probíhající speciální operace Ruska.

Zelenskyj a jeho společníci tvrdí, že se nedělá dost pro umlčení svobody projevu na internetu, která podle nich ohrožuje mír, stabilitu a demokracii na celém světě. Zelenskyj proto chce, aby Facebook a další velké technologické společnosti ještě tvrději umlčovaly ty uživatele, kteří by se odvážili vzepřít globalistickému narativu, že Ukrajina je jakousi obětí zahraniční agrese.

Prostě nestačí, aby do Zelenského pokladny nadále proudily miliardy dolarů z amerických daní. Příliš mnoho lidí stále nepodporuje Ukrajinu a její desítky biolaboratoří kontrolovaných Pentagonem, a proto Zelenskyj chce, aby první dodatek skončil a jeho narativ byl jediným narativem, který přetrvá.

„Technologické giganty prosíme, aby zůstali ostražití a vyhnuli se neúmyslnému prosazování nepřátelských cílů,“ uvedla organizace Reclaim the Net s odvoláním na otevřený dopis. „Konkrétní kroky doporučené v dopise zahrnují odmítání plateb od sankcionovaných osob, zvýšení transparentnosti algoritmů a úpravu algoritmů tak, aby upřednostňovaly přesnost před zapojením uživatelů.“

Vedoucí představitelé dále trvají na tom, aby platformy vyčlenily odpovídající zdroje na „moderování“ obsahu a řešily rostoucí problémy, které představují hluboké podvrhy a dezinformace generované umělou inteligencí.

Společnost Meta reaguje na dopis a tvrdí, že rozšiřuje své možnosti ověřování faktů ve východní Evropě
Společnost Meta již na otevřený dopis reagovala příslibem, že bude pokračovat v rozšiřování svých kapacit pro „ověřování faktů“ v zahraničí – zejména v zemích, které dopis podepsaly.

Cílem společnosti Meta je podle jejích slov zajistit, aby filtry procházely pouze informace schválené Zelenským. Vše ostatní, jak uvedl technologický gigant, bude označeno k zablokování nebo odstranění, aby se obyvatelé střední a východní Evropy nesetkali s žádnými nezávislými informacemi, které by je mohly přimět zpochybnit Zelenského a západní verzi událostí.

Další věcí, kterou se Meta rozhodla udělat, bylo omezení veškerého přístupu do ruských státem kontrolovaných médií a přidání speciálních štítků k příspěvkům, které se jakýmkoli způsobem staví na stranu Ruska. Uživatelé Facebooku se nyní setkají s varováním, než na takové odkazy kliknou nebo je budou sdílet.

„Sociální média se stala silným kanálem pro šíření falešných a manipulativních narativů,“ uvádí se v dopise.

„Velké technologické společnosti by měly být ostražité a bránit se tomu, aby byly využívány jako prostředek k prosazování takových cílů. Měly by podniknout kroky k zajištění toho, aby jejich platformy nebyly využívány k šíření propagandy nebo dezinformací, které podporují válku, ospravedlňují válečné zločiny, zločiny proti lidskosti nebo jiné formy násilí.“

„Velké technologické společnosti by měly zvýšit spolupráci a zapojení širokého spektra zúčastněných stran – vlád, občanské společnosti, odborníků, akademické obce, nezávislých médií a subjektů ověřujících fakta. Ti jsou nezbytnými partnery pro účinnou celospolečenskou reakci na tuto hrozbu.“

V závěru dopisu se uvádí, že jakékoli informace mimo ty, které jsou schváleny Zelenským a Ukrajinou, představují „manipulaci“ a „vměšování“, které představují hrozbu „pro demokracii, stabilitu a národní bezpečnost.“

„Velké technologické společnosti mohou být důležitými spojenci v našem společném úsilí o řešení nepřátelských informačních útoků proti demokraciím a mezinárodnímu řádu založenému na pravidlech,“ uvádí se dále na konci dokumentu.

„Vyzýváme vás, abyste spojili své síly s demokratickými vládami a občanskou společností a společně pracovali na ochraně integrity informací a zajištění bezpečnosti našich společností.“

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x