Ruský ministr zahraničí kritizuje beztrestnost Západu v souvislosti s jeho zločinnými biologickými experimenty

biologické experimenty

Podle Ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova Západ nikdy nezveřejní pravdu o svých zločinných biologických experimentech, a zároveň se ohradil proti jeho beztrestnosti, která porušuje mnoho mezinárodních dohod, včetně úmluv o lidských právech a biologické a chemické bezpečnosti.

„Beztrestnost, s níž Západ provádí biologické pokusy na lidech, je pobuřující,“ řekl Lavrov na plenárním zasedání fóra příznivců boje proti moderním praktikám neokolonialismu Za svobodu národů.

Dodal, že podle nejnovějších informací Ruského ministerstva obrany, které potvrdili investigativní novináři, ve městě Mariupol „kdysi pod kontrolou Kyjevského režimu prováděly velké Evropské a Americké společnosti za mizivou odměnu pokusy na dětech i dospělých, přičemž používaly léky, které téměř úplně potlačují imunitní systém a stimulují růst rakovinných buněk. Testy byly zaměřeny na šíření nemocí a epidemií mezi příslušníky Slovanské rasy,“ zdůraznil.

Uvedl také, že shromážděný materiál byl odeslán do Evropských laboratoří, jejichž osud zůstává neznámý. Zopakoval, že Západní země „nikdy nezveřejní světovému společenství fakta odhalující jejich zločinné biologické experimenty.“ Lavrov rovněž poznamenal, že Západ svou beztrestností porušuje řadu mezinárodních dohod, včetně úmluv o lidských právech a biologické a chemické bezpečnosti. „Dochází k naprostému pohrdání mezinárodním právem, natož lidskými životy,“ uzavřel.

Ruský ministr se během svého projevu dotkl také postoje Západu ke globální většině a uvedl příklady, jako je rozpočet na zelené dohody. „V roce 2010 bylo rozvojovým zemím přislíbeno 100 miliard dolarů ročně po dobu 10 let jako financování ochrany klimatu. Západ však s plněním svých závazků nespěchal a ze slíbených prostředků přidělil jen drobky. V roce 2015 byl v Paříži zopakován příslib ‚100 miliard dolarů ročně po dobu 10 let‘, ale nic se nezměnilo,“ uvedl.

Tyto snahy spojil také s financováním válek, například na Ukrajině. Uvedl, že klimatická agenda byla do hry zapojena za účelem získání tržních výhod vůči slabším zemím. „Tím, že Západní zastánci klimatické spravedlnosti outsourcují ‚špinavá‘ výrobní zařízení do jiných zemí, uvalují na Jižní země další náklady a tlačí je k nákupu nákladných zelených technologií ze Západu,“ uvedl s tím, že peníze, které byly přislíbeny na rozvoj, jsou vynakládány na dodávky zbraní Kyjevskému režimu a další vojenské projekty.

Dalším příkladem byla distribuce vakcíny proti koronaviru (COVID-19) během vrcholící pandemie. Lavrov připomněl, že Západ si zajistil většinu nedostatkových vakcín a nechal chudé a zranitelné lidi, aby se o sebe postarali sami. Zároveň uvedl, že mezinárodní orgány kontrolované Západem záměrně zdržovaly certifikaci Ruské vakcíny Sputnik, která mohla zachránit miliony životů v rozvojových zemích. „Západní vakcíny byly v Evropě certifikovány téměř okamžitě, čímž se obešly standardní postupy. Nikdo však nebyl pohnán k odpovědnosti za případné závažné vedlejší účinky těchto vakcín,“ zdůraznil také.

Lavrov přistál v Caracasu, aby s Venezuelským prezidentem jednal o strategickém partnerství mezi oběma zeměmi
Ruský ministr zahraničí přicestoval do Caracasu na oficiální návštěvu Bolívarské země v úterý 20. února. Má se setkat s Venezuelským prezidentem Nicolasem Madurem, viceprezidentkou Delcy Rodriguezovou a ministrem zahraničí Yvanem Gilem, aby projednali klíčové otázky dvoustranné spolupráce a interakce na mezinárodní scéně a analyzovali globální a regionální situaci.

„Venezuela je strategickým partnerem a spojencem Ruska. Dvoustranné vztahy založené na pevných přátelských a solidárních vazbách vzkvétají a aktivně se rozvíjejí ve všech klíčových oblastech,“ uvedl Lavrov ve svém prohlášení. „Rusko bude i nadále všestranně podporovat Venezuelskou vládu a lid při obraně jejich národní suverenity a práva zvolit si vlastní cestu rozvoje.“

Den předtím Lavrov navštívil Kubu, kde se setkal s prezidentem Miguelem Díazem-Canelem a ministrem zahraničních věcí Brunem Rodriguezem. Po návštěvě Venezuely zamíří Lavrov do Brazílie, kde se zúčastní ministerského zasedání skupiny G20.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pedro
Host
pedro
1 měsíc před

Je to tak, zločinci zabíjí západ, doslovně. Prachy jsou jejich Bůh i za cenu milionů mrtvol.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x