Rusko znovu varuje, že každé vozidlo NATO, které vjede na Ukrajinu se zbraněmi, bude zničeno

vojenska pomoc Ukrajine

Před několika dny ruský ministr zahraničí oficiálně vyzval Spojené státy, aby okamžitě zastavily dodávky západních zbraní ukrajinským silám, pokud mají „skutečný zájem na vyřešení ukrajinské krize.“

vojenska pomoc Ukrajine

„Pokud mají USA a NATO skutečně zájem na řešení ukrajinské krize, pak by se měly v první řadě probudit a přestat dodávat kyjevskému režimu zbraně a munici,“ prohlásil tehdy Sergej Lavrov. Ve středu ruský ministr obrany zopakoval varování, že armáda se nyní aktivně zaměří na zničení všech příchozích dodávek zbraní identifikovaných na Ukrajině.

„Spojené státy a jejich spojenci v NATO pokračují v pumpování zbraní na Ukrajinu. Mohu potvrdit, že jakýkoli transport ze Severoatlantické aliance, který dorazí do země se zbraněmi nebo materiálem pro ukrajinské ozbrojené síly, bude z naší strany považován za legitimní cíl ke zničení,“ uvedl Šojgu podle státních zdrojů.

Toto varování přichází poté, co Spojené státy vedly čerpání miliardové vojenské pomoci Kyjevu, a také poté, co tento týden Velká Británie schválila nový balík 375 milionů dolarů. Německo nedávno rovněž schválilo vyslání těžších zbraní, ačkoli Berlín rovněž uvedl, že jeho vlastní vojenské zásoby jsou vyčerpané a dochází mu.

Mezitím Rusko v úterý odpálilo velké množství řízených střel, které zřejmě mířily na železniční a elektrickou infrastrukturu v různých oblastech Ukrajiny, včetně západního města Lvov, a na několik hodin přes noc vyřadily z provozu velké části města.

Ukrajinské vojenské velení se již dříve vyjádřilo, že cílení na železnice je součástí pokračujících ruských snah o úplné vyřazení vojenské dopravní infrastruktury země, zejména s ohledem na zahraniční transfery zbraní. Kyjev a OSN rovněž odsoudily útoky na civilisty a životně důležitou civilní dopravu v době nebývalého počtu vnitřně vysídlených válečných uprchlíků.

Ukrajinské vojenské prohlášení zveřejněné minulý týden upozornilo veřejnost, že se Rusové „snaží zničit zásobovací trasy vojensko-technické pomoci z partnerských států. Za tímto účelem zaměřují údery na železniční uzly.“

Bidenova administrativa však zatím zůstává neochvějně připravena pokračovat ve zvyšování dodávek zbraní do Kyjeva – jediným omezujícím faktorem jsou výrobní linky hlavních dodavatelů obranné techniky.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x