UNESCO prosazuje regulaci internetu

UNESCO

Cenzura „dezinformací“ a „nenávistných projevů“ by chránila lidská práva, svobodu projevu a demokracii, říká ředitelka UNESCO Audrey Azoulayová.

UNESCO

OSN se již dlouho snaží zakročit proti „nenávistným projevům“ a „dezinformacím“ na internetu. Tato nevolená organizace, jejímž hlavním posláním je usnadňovat řešení konfliktů po celém světě a poskytovat mírovou a humanitární pomoc ve válečných oblastech, ráda působí jako hlásná trouba elitních skupin, jako je Světové ekonomické fórum (WEF).

Novinkou je, že jedna z jejích zvláštních organizací, UNESCO, která se má zabývat mezinárodním vzděláváním, vědou a kulturou nebo ochranou světového dědictví v podobě památek či přírodních oblastí, nyní propaguje vlastní „směrnice“ pro regulaci údajných nenávistných projevů a dezinformací, aby chránila „lidská práva, svobodu projevu a demokracii.“

Za tímto účelem byla v sídle UNESCO v Paříži ve dnech 21. až 23. února 2023 uspořádána konference Internet for Trust, které se zúčastnilo více než 4000 účastníků.

Generální ředitelka organizace Audrey Azoulayová uvedla: „Stírání hranic mezi pravdou a lží, vysoce organizované popírání vědeckých faktů, šíření dezinformací a konspirací – nic z toho nemá své místo v sociálních médiích. Ale při absenci regulace se jim tam daří mnohem lépe než pravdě. Pouze pokud tuto technologickou revoluci plně využijeme, můžeme zajistit, aby nebyla na úkor lidských práv, svobody projevu a demokracie. Aby informace zůstaly společným dobrem, musíme nyní myslet a jednat společně.“

K tématu se mohla vyjádřit také zástupkyně generálního tajemníka OSN pro globální komunikaci Melissa Flemingová. OSN právě provedla průzkum mezi mírovými silami a 44 procent z nich uvedlo, že dezinformace a nenávistné projevy na sociálních sítích mají dopad na jejich práci. Protože „v oběhu jsou věci“, které by zvýšily útoky veřejnosti na mírové síly.

Žádné stimuly nejsou potřeba
Podle výroční zprávy KeepItOn společnosti Access Now vlády po celém světě již vypínají internet více než kdy jindy, aby potlačily nesouhlas a před volbami nebo aby zabránily šíření toho, co považují za „dezinformace.“

V roce 2022 došlo k přibližně 167 vypnutím internetu, zatímco v roce 2021 jich bylo 112, v roce 2020 99 a v roce 2019 75. Vedoucí zemí je stejně jako v posledních pěti letech Indie s 84 vypnutími v roce 2023.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

Zatímco za ideové tresty můžete dostat stále častěji nepodmíněný trest, za násilí pak můžete – jste-li muslim – dostat podmínku nebo v případě vraždy či teroru léčbu v komfortním psychiatrickém sanatoriu.
https://pravyprostor.net/?p=157072

1
0
Would love your thoughts, please comment.x