Rusko udeřilo na sídlo SBU v Dněpru

SBU

Ruské ozbrojené síly udeřily na sídlo ukrajinské bezpečnostní služby v Dněpru a zničily ho.

SBU

Rusko ve čtvrtek udeřilo na sídlo ukrajinské bezpečnostní služby (SBU) a podařilo se mu budovu zcela zničit, údajně pomocí rakety Kh-47M2 Kinžal.

Klipy ukazující zničenou budovu se znovu objevily poté, co Ukrajina a proukrajinští představitelé tvrdili, že Rusko při úderu mířilo na obytné budovy.

Ačkoli Ruská strana nevydala žádné oficiální prohlášení o zničené budově SBU, uživatelé sociálních sítí upozornili, že videa, na nichž je vidět údajně zničená obytná budova, se až nápadně podobají sídlu SBU v Dněpru.

Velitelství se nachází mezi obytnými budovami, a přestože byly hlášeny materiální škody, nebyly hlášeny žádné zjevné ztráty na životech civilistů.

Navzdory těmto obviněním mnozí rychle poukázali na to, že budova je až nápadně podobná sídlu SBU, dokonce i zeměpisná poloha a celý areál odpovídají dotyčné budově.

Po zásahu byla vidět velká zkáza a na místo spěchaly posádky záchranné služby, aby zkontrolovaly případné oběti.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj později tyto zprávy potvrdil: „Dněpr. Pátek večer. Byla zasažena výšková budova a budova Bezpečnostní služby Ukrajiny. Opět ruský raketový teror.“

„Všechny potřebné služby jsou na místě… Situaci máme pod kontrolou. Uděláme vše pro to, aby bylo Rusko plně potrestáno za agresi a teror proti našemu lidu,“ dodal.

Úder na sídlo SBU přišel den poté, co se agentura v odhalení, které možná mnohé nepřekvapí, přihlásila k odpovědnosti za sabotážní akci, která loni způsobila značné škody na Kerčském mostě spojujícím Krym s Ruskem.

Šéf SBU Vasyl Maljuk to prohlásil ve středu během televizního vystoupení, v němž připomínal válečné operace speciálních sil odhalením nové pamětní poštovní známky.

Maljuk odhalil řadu operací prováděných SBU, přičemž některé z nich budou oznámeny až poté, co Ukrajina dosáhne vítězství ve válce, ačkoli jiné nikdy nespatří světlo světa.

Vrcholem jeho prohlášení bylo odhalení, že SBU měla prsty v explozi, která loni otřásla Kerčským mostem.

Kerčský most se klene přes Kerčský průliv v délce 19 kilometrů. Slouží jako jediné přímé spojení mezi Ruskou dopravní sítí a Krymem. Stavba mostu byla prestižním projektem Ruského prezidenta Vladimira Putina, který jej v roce 2018 osobně s velkými fanfárami slavnostně otevřel tím, že po jeho délce přejel nákladním autem.

Říjnový výbuch most vážně poškodil a ruské úřady jej původně přičítaly výbuchu nákladního auta při přejezdu, který si tragicky vyžádal životy tří lidí. Nedávné odhalení Ukrajiny však ukazuje na úmyslný sabotážní čin jako na příčinu destrukce.

Právě tento měsíc most utrpěl další útok, ale Maljuk se zdržel komentáře k pachatelům tohoto posledního incidentu.

Při „mimořádném“ incidentu, který se odehrál na Krymském mostě, byli zabiti dva lidé a zraněno dítě, zatímco doprava byla zastavena a čekalo se na opravu škod.

Anonymní zdroje agentuře AFP sdělily, že za incidentem na Krymském mostě stojí Ukrajinská domácí bezpečnostní agentura a námořnictvo.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Standa Doubek
Host
Standa Doubek
11 měsíců před

Je to zajímavé. ukrajinci přiznávají, že terorSBU je jejich parketa, že za vraždami v Rusku,vražděním novinářů,aktivistů,starostů, činovníků v Luhansku Doněcku,za výbuchy od mostu po budovy stojí SBU, ( budeme vraždit Rusy v celém světě). A nyní se čílí, že jejich budova zmizela, prý teror.Američané , Izraelci honí své teroristy po celém světě.Fašisté dostávají svoje kapky.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x